Nauczanie - technika karuzela

Nasza ocena:

3
Pobrań: 35
Wyświetleń: 868
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Nauczanie - technika karuzela - strona 1 Nauczanie - technika karuzela - strona 2

Fragment notatki:

Sobiera_ska. Notatka składa się z 2 stron.
TECHNIKA KARUZELA (klasa III) Pozwala na wzajemne uczenie się.
Doskonali uważne słuchanie.
Rozwija pamięć i koncentrację uwagi.
Pozwala na wdrażanie do pracy z tekstem.
TEMAT  To wiem o krajach Unii Europejskiej Materiały Kartki dla każdego ucznia z krótką informacją o krajach Unii Europejskiej (mogą się powtarzać)
Mapa Europy
Pisaki, duże arkusze papieru, kredki itp.
Przebieg Uczniowie losują kartki z informacjami ( Załącznik nr 1 ).
Każdy zapoznaje się z wylosowanym tekstem.
Uczniowie ustawiają się w dwóch kręgach twarzami do siebie (pary), przekazują sobie informacje, w określonym czasie na sygnał przesuwają się o jedną osobę w lewo i sytuacja powtarza się tak długo, aż spotkają się ponownie w parach, w których rozpoczynali zabawę.
Po wymianie informacji uczniowie tworzą dwie grupy (dzieci z kręgu zewnętrznego to I grupa, a dzieci z kręgu wewnętrznego II grupa). W tych grupach tworzą mapę mentalną "Państwa Unii Europejskiej", korzystając z informacji uzyskanych od kolegów. Prezentacja wykonanych plakatów i korekta przez ekspertów, którzy informacje przekazywali. Załącznik nr 1
Przykładowe kartki z informacjami o krajach Unii Europejskiej:
Hiszpania Stolica i największe miasto : Madryt Język urzędowy : hiszpański Jednostka monetarna : peseta Graniczy z : Portugalią, Francją, Andorą, Gibraltarem i Marokiem Święto narodowe : 12 października (odkrycie Ameryki 1492 r.)
Rolnictwo : 
Na wyżynnej Mesecie uprawia  się pszenicę i jęczmień. Na wilgotniejszych terenach uprawia się kukurydzę, a tam, gdzie jest możliwe nawadnianie - ryż. Owoce cytrusowe, figi i migdały rosną na terenach śródziemnomorskich, natomiast gaje oliwne zajmują suche obszary na południu kraju.  Francja Stolica i największe miasto : Paryż Język urzędowy : francuski Jednostka monetarna : frank Graniczy z : Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Andorą, Monako i Hiszpanią Święto narodowe : 14 lipca (rocznica zburzenia Bastylii 1789 r.)
Rolnictwo :
Na północy uprawia się pszenicę, ziemniaki, jęczmień i buraki cukrowe. Duże obszary kraju zajmują winnice. Rozpowszechniona jest hodowla bydła. W górach wypasa się owce. Na terenie całego kraju wytwarza się różne gatunki sera. ... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz