To tylko jedna z 11 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
Notatka porusza między innymi takie zagadnienia jak: młyny kulowe, podział i wymiary młynów kulowych, rodzaje mielenia w młynach kulowych, rodzaje młynów kulowych, młyny walcowo kulowe.
(…)
… po przejściu nadawy przez młyn produktem.
Zasada działania młynów kulowych
Zasada działania młynów kulowych polega na tym, że pod wpływem działania sił
odśrodkowych, wywołanych obrotami bębna, unoszone są elementy mielące - mielniki wraz z mieliwem na określona wysokość, a następnie opadają lub zsuwają się po sobie rozdrabniając materiał przez udar i ścieranie (rys. 1)
Rys. 1 Rozdrabnianie materiałów w młynie…
… przygotowawczą. Celem mielenia jest tutaj oddzielenie ziarn minerałów użytecznych od skały płonnej oraz od siebie a także pomniejszenie wymiarów ziarn produktu do takiej wielkości by odpowiadała ona wymaganiom następującej po mieleniu operacji wzbogacania.
W celu zmniejszenia ilości urządzeń rozdrabniających ziarna po odsianiu kieruje się ponownie do tego samego młyna. Sposób ten nazywa się rozdrabnianiem…
… działania dużej siły odśrodkowej przesuwają się w miejsce, gdzie jest największa średnica młyna, a kule mniejsze ku mniejszym średnicom. Mieliwo ma identyczny rozkład z rozkładem kul. W miejscu o dużej średnicy grupują się ziarna o dużej średnicy i są tam rozdrabniane przez udar.
Rozdrobnione wstępnie mieliwo przesuwa się ku mniejszym średnicom, gdzie zgrupowane małe kule rozdrabniają materiał…
…)
Zastosowanie młynów kulowych
Młyny kulowe stosowane są:
- do mielenia rud
- w pirotechnice
- w cukiernictwie
Młyny autogeniczne i półautogeniczne
Młyny z samomielące i półsamomielące, z uwagi na swoją konstrukcję oraz zasadę działania powinny być formalnie zaliczane do grupy młynów bębnowych.
Samomielenie polega na mieleniu rudy o uziarnieniu takim jakie wychodzi z kopalni lub po pokruszeniu do uziarnienia…
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)