Metody ocieplania ścian - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 28
Wyświetleń: 602
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Metody ocieplania ścian - omówienie  - strona 1 Metody ocieplania ścian - omówienie  - strona 2

Fragment notatki:

Metody ocieplania ścian
Ocieplanie ścian metodą lekką mokrą.
MATERIAŁY
W tej metodzie ocieplania używa się jedynie twardych płyt z wełny mineralnej, zarówno zwykłych jak i lamelowych, czyli takich w których włókna przebiegają prostopadle do ich najszerszej powierzchni. Muszą one być na tyle twarde, aby gotowa elewacja nie uległa wgnieceniu.
[„murator 6/2001”]
Ocieplanie ścian metodą lekko suchą MATERIAŁY:
W tej metodzie używa się przede wszystkim płyt z wełny mineralnej lub szklanej o małej gęstości i niewielkim współczynniku przewodzenia ciepła - około 0,035 W/(mK). Ponieważ elewacja taka wspiera się na drewnianym lub stalowym ruszcie, wełna przenosi jedynie własne obciążenia. Niektórzy producenci proponują więc do ocieplenia tą metodą również maty. Można także stosować płyty lamelowe i płyty laminowane wiatroizolacją z welonu szklanego, która chroni przed wywiewaniem ciepłego powietrza z wełny.
Ocieplanie ścian trójwarstwowych
www.dom.gazeta.pl
MATERIAŁY:
Pomiędzy dwoma warstwami cegieł, bloczków lub pustaków umieszcza się miękkie płyty z wełny mineralnej. Przenoszą one jedynie własne obciążenia, nie muszą więc być bardzo wytrzymałe. Gdy budynek ma dwie lub trzy kondygnacje, a w ścianie jest przestrzeń wentylacyjna, najlepiej jest zastosować płyty średniej gęstości, laminowane wiatroizolacją z welonu szklanego. W tym wypadku nie tylko ochroni ona przed wywiewaniem ciepłego powietrza z wełny, ale również sprawi, że nawet silny strumień powietrza w szczelinie nie oderwie włókien z wełny.
Do docieplenia ścian trójwarstwowych z pustką powietrzną można użyć granulatu.
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz