Feng Shui

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 1400
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Feng Shui - strona 1

Fragment notatki:

doc.

Notatka na temat: Feng Shui – sposób na życie, mieszkanie i zdrowie zawiera takie informacje, jak: feng shui: co to jest, skąd się wzięło i jak działa? zestawienie kierunków świata, symboliki i odpowiadających im kolorów, metali, kolory, dom – lokalizacja, ustawienie na działce i wejście, pomieszczenia oraz podsumowanie.

Notatka pozwoli zgłębić wiedzę na temat zagadnienia Feng Shui.


Feng Shui - sposób na życie, mieszkanie i zdrowie
FENG SHUI: CO TO JEST, SKĄD SIĘ WZIĘŁO I JAK DZIAŁA
Feng Shui zrodziło się w starożytnych Chinach, gdzie wierzono, że duchy przodków mogą pomagać żyjącym potomkom. Lokalizacja grobów była sprawą najwyższej wagi. Z dokładnością wybierano również miejsce pod lokalizację świątyni, domu czy warsztatu. Dbano o to, by budowle harmonizowały z siłami ziemi mogącymi zapewnić zdrowie, szczęście i bogactwo.
Podstawowym celem tej filozofii jest utrzymanie harmonii i równowagi we wszechświecie i przyrodzie. Podstawę Feng Shui stanowią więzi człowieka z otaczającym go środowiskiem i jego szacunek dla przyrody. Wszystko co żyje- ludzie, Ziemia, wszechświat- jest powiązane ze sobą dzięki kosmicznej energii - chi. Mówiąc najprościej, każde wydarzenie wywiera wpływ na coś innego. Tak sądzili od wieków mieszkańcy Azji, w przeciwieństwie do kierującej się buntowniczą dewizą „ Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem” cywilizacji zachodniej. Praktykowanie Feng Shui to powrót do życia intuicyjnego; uznajemy za słuszne to, co podpowiada nam instynkt; zajmujemy się tym, co domaga się naszej uwagi. Przywracając równowagę pomiędzy nami a otaczającym nas światem, stajemy się zdolni do takiego pokierowania własnym życiem, by osiągnąć swe cele i zamierzenia. Jeśli spojrzymy na własne życie, na otaczające nas środowisko, starając się je zrozumieć, a nie wyłącznie ujarzmić, nawet w epoce, gdy technologia i szaleńcze tempo życia usiłują nami zawładnąć, możemy odzyskać kontrolę nad swym życiem.
Feng Shui to dosłownie „ wiatr i woda”- jest to rodzaj skrótu myślowego oznaczającego środowisko naturalne. Przed laty życiem codziennym Chińczyków władała przyroda. Ta starożytna sztuka w znacznym stopniu opiera się na podstawowych zasadach przetrwania we wrogim niekiedy środowisku. Tym zaś, którzy w naszych czasach w praktyce stosują Feng Shui, stwarza możliwość zdobycia kontroli na d otoczeniem i ugruntowania takiej jego równowagi, która zapewni im szczęście, powodzenie i zdrowie.
Feng Shui, geomancja jest sztuką manipulowania otaczającym nas środowiskiem fizycznym w celu popchnięcia losu w bardziej korzystnym dla nas kierunku. Jest to sztuka i nauka zarazem, wzbogacona mądrością ekologii, estetyki, filozofii, astrologii i kunsztu dekorowania wnętrz. Wykracza poza granice racjonalnego myślenia i nie można jej zamknąć w sztywne ramy logiki, opiera się jednak zdecydowanie na zdrowym rozsądku i obserwacjach naukowych.


(…)

… na zdrowym rozsądku i obserwacjach naukowych.
CHI
Chi - „wypełniające wszechświat tchnienie kosmicznego smoka”. Określenie to znaczy dosłownie „energia”. Jest to obiegający ziemię i niebo niewidzialny strumień energii, niosący ze sobą siłę życiową. Stanowi on podstawowy składnik Feng Shui.
Chi krąży najlepiej, gdy jego strumień stanowi odbicie natury i przepływa łagodnymi zakolami, a nie pędzi po linii…
… spośród pięciu podstawowych żywiołów. Są to kolejno: ogień, metal, woda i drewno. Piąty żywioł, ziemia, znajduje się w środku wykresu.
ZESTAWIENIE KIERUNKÓW ŚWIATA, SYMBOLIKI I ODPOWIADAJACYCH IM KOLORÓW, METALI
Kierunek
Znaczenie
Kolor, żywioł
Liczba
Zwierze, pora roku
Południe
Sława, pomyślność, wesołość
Czerwony, ogień
9
Ptak- feniks, lato
Zachód
Czystość, zbieranie plonów
Biały, metal
7
Biały tygrys…
… na niepowodzenia. Jednak na wszystko jest recepta: należy posadzić krzewy lub wznieść mur, by zagrodzić negatywnej energii drogę; na ścianie frontowej budynku można zawiesić małe lusterko. by zwrócić w innym kierunku szkodliwe moce.
Kształt domu
Kształt domu lub bloku mieszkalnego ma wpływ na Feng Shui zajmowanej przez ciebie przestrzeni życiowej. Domy zbudowane na planie kwadratu lub prostokąta cieszą…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz