Działanie I - opracowanie

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 497
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Działanie I - opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

Działanie I (korekcja całkowa) jest to korekcja w zakresie małych częstotliwości, mająca za zadanie wprowadzić efekt astatyzmu. Samo działanie I jest rzadko stosowane ze względu na zasadniczą wadę; co prawda w zakresie małych częstotliwości wzmocnienie układu otwartego jest bardzo duże, to jednak dla większych częstotliwości następuje bardzo duże zmniejszenie wzmocnienia I w wyniku tego ograniczenie szerokości pasma. Także jest przesunięci fazy co powoduje pogorszenie warunków stabilności. Samo działanie I wystarczy do likwidacji uchybu.
Znacznie lepszy efekt daje działanie PI , które ma zalety działania I - wprowadza astatyzm - nie mając jego wad. Ponieważ dla większych częstotliwości korektor PI zachowuje się jak P; nie wprowadza przesunięcia fazy I nie ogranicza pasma.

(…)


Działanie I (korekcja całkowa) jest to korekcja w zakresie małych częstotliwości, mająca za zadanie wprowadzić efekt astatyzmu. Samo działanie I jest rzadko stosowane ze względu na zasadniczą wadę; co prawda w zakresie małych częstotliwości wzmocnienie układu otwartego jest bardzo duże, to jednak dla większych częstotliwości następuje bardzo duże zmniejszenie wzmocnienia I w wyniku…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz