DataMatrix - omówienie

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 588
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
DataMatrix - omówienie - strona 1

Fragment notatki:

Kod DataMatrix
Został opracowany przez firmę International Data Matrix w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych. Składa się z kwadratowych modułów ułożonych wewnątrz wzorca wyszukiwania stanowiącego obwód symbolu. Stosowane są dwa rodzaje kodów DataMatrix: ECC 00-140 i ECC200.
Podstawowe cechy:
w kodzie tym można zawrzeć pełny, rozszerzony zestaw znaków ASCII, kod ECC200 umożliwia również zakodowanie znaków alfabetu arabskiego, greckiego, hebrajskiego i cyrylicy każdy symbol DataMatrix składa się z obszarów danych, zawierających nominalnie kwadratowe moduły ułożone w regularnym porządku. Obszar danych jest otoczony wzorcem wyszukiwania, a ten z kolei powinien być otoczony ze wszystkich stron jasnym marginesem.
sześć schematów kodowania dobieranych w taki sposób, aby powstający z danych kod był jak najmniejszy (wybierany jest jeden optymalny kod).
Wykorzystanie kodu
DataMatrix jest symboliką stosowaną do oznaczania części w przemyśle elektronicznym, narzędzi chirurgicznych, identyfikacji soczewek, pojedynczych dawek leków i innych małych przedmiotów. Wykorzystano ją również do oznaczania podzespołów w toku produkcji tonerów do drukarek atramentowych, a także do identyfikacji kół i opon w magazynach firm motoryzacyjnych.
Ciekawą cechą symboliki DataMatrix jest możliwość przedstawiania jej w postaci „odwróconych" kolorów, a więc nie tylko jako ciemne znaki na jasnym tle, ale również jasne znaki na ciemnym tle. Jest to cecha nie spotykana w innych kodach, może więc przyczynić się do jego szerszego wykorzystania w szczególnych sytuacjach.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz