Charakterystyka przedsiębiorstwa - Surowce do produkcji

Nasza ocena:

3
Pobrań: 35
Wyświetleń: 644
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Charakterystyka przedsiębiorstwa - Surowce do produkcji - strona 1 Charakterystyka przedsiębiorstwa - Surowce do produkcji - strona 2 Charakterystyka przedsiębiorstwa - Surowce do produkcji - strona 3

Fragment notatki:

Problem przed którym stoi każde przedsiębiorstwo działające na obecnym rynku sprowadza się do odpowiedzi na pytanie: jakie należy przedsięwziąć cele aby odnieść sukces, jakimi środkami i w jaki sposób należy do tego sukcesu dążyć ?.
Podstawowymi czynnikami określającymi reguły postępowania przedsiębiorstwa przy kształtowaniu strategii działania są cele i warunki rynkowe w jakim przedsiębiorstwo musi działać.
Przedsiębiorstwo funkcjonuje w określonym otoczeniu składającym się z wielu elementów niezbędnych do określenia miejsca i położenia przedsiębiorstwa na rynku. Po obserwacji kluczowych sił oddziaływujących na rynku specjalista marketingu powinien określić wynikające z nich możliwości i zagrożenia. Warunkiem osiągnięcia sukcesu na rynku przez przedsiębiorstwo, jest sformułowanie odpowiedniej strategii, czyli długookresowej koncepcji działania przedsiębiorstwa na rynku. Strategia nie jest efektem tylko dokładnej analizy danych, ani chwilowego przebłysku myśli. Strategia jest efektem nowatorskiej koncepcji twórcy firmy lub menadżera. Strategia jest esencją, podstawą sukcesu firmy, którą trzeba żmudnie wypracować, wdrożyć w praktyce i udoskonalić w miarę jak się starzeje. Istota skutecznej strategii polega na stworzeniu unikalnej firmy, pozwalającej zarówno pracownikom firmy jak i otoczeniu wyraźnie odróżnić daną formę od konkurencyjnej. Skuteczna strategia nadaję firmie odmienność i wyróżnia ją. Taką też odmienną formą, a tworzącą firmę jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „ZYX” które powstało w 1986 roku. Zostało założone jako firma prywatna, działająca wyłącznie w oparciu o polski kapitał - do dnia dzisiejszego te cechy formy własności pozostają niezmienne. Czas w jakim przedsiębiorstwo powstało, klimat jaki towarzyszył  w tym czasie prywatnym przedsiębiorcom, sprawiły, że rozbudowa infrastruktury przedsiębiorstwa następowała w sposób charakterystyczny dla panujących warunków zewnętrznych. Początkowo przedsiębiorstwo wyposażone było w proste urządzenia zgrzewające, jednak już po kilkunastu miesiącach funkcjonowania okazało się, że to zdecydowanie za mało, by sprostać zamówieniom klientów. Zakupione maszyny pozwoliły znacznie zwiększyć wydajność, poprawić jakość wyrobów, a co najważniejsze, pozwoliło skierować ofertę do zdecydowanie większych odbior ców. Początek lat 90-tych to dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. Wiodącymi produktami w ofercie, poza opakowaniami dla przemysłu spożywczego, stały się wyroby z folii polietylenowych kierowane do gospodarstwa domowego. Stopniowe udoskonalanie wyrobów,  rozbudowa asortymentu, były prostą konsekwencją wizji uczynienia z przedsiębiorstwa  lidera na polskim rynku producentów worków na śmieci, woreczków do żywności i woreczków do mrożonek. Temu wyzwaniu przedsiębiorstwo podporządkowało szeroki program inwestycyjny, zakładający wyposażenie przedsiębiorstwa w najnowocześniejsze maszyny do produkcji folii oraz maszyny zgrzewające i produkujące worki na rolkach ( „ZYX” to pierwszy polskim producent, który zaproponował klientom worki na śmieci na rolkach ze zgrzewem  typu „star”). Założenia programowe zostały zrealizowane i przekształciły się w ciągły proces sprawnego dostosowywania parku maszynowego do zmieniającego się rynku.

(…)

… zobowiązana do aktywnego jej realizowania i wspierania. Strategia jakości jest realizowana poprzez: wdrożenie systemu zapewnienia jakości opartego na normie PN - ISO 9001    i jego udoskonalanie przez wykorzystywanie zasad kompleksowego zarządzania przez jakość TQM; stały rozwój przedsiębiorstwa udoskonalanie kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa na bazie stałych usatysfakcjonowanych, wysoko…
… GOTOWYCH PRODUKTÓW
EKSPEDYCJA PRODUKTU
A. CZYNNOŚCI ZWIĄZANE Z PRZYJĘCIEM SUROWCÓW
* dostarczenie surowców transportem samochodowy
* rozładunek
B. CZYNNOŚCI ZWIĄZANE Z MAGAZYNOWANIEM SUROWCÓW
* kontrola jakości surowców
* kontrola warunków panujących w magazynach.
C. CZYNNOŚCI ZWIĄZANE Z PRZYGOTOWANIEM SUROWCÓW DO PRODUKCJI
* ważenie odpowiednich rodzajów surowców
* przygotowanie surowców tego samego typu…

-rekrutacja, dobór i przyjmowanie pracowników, -polityka awansowania ,
- okresowa ocena pracowników,
- ustalanie optymalnej wielkości zatrudnienia i wynagrodzeń,
-opracowywanie wysokości wynagrodzeń,
-przeprowadzanie analizy zatrudnienia i płac,
-opracowywanie programów szkolenia ,
-organizowanie i prowadzenie różnych form szkolenia,
-kierowanie pracowników do szkół i na kursy,
-organizowanie praktyk…
… Zaopatrzenia -zapewnienie dostawy surowców, -nadzorowanie gospodarki magazynowej,
-zawieranie umów,
-poszukiwanie i pozyskiwanie dostawców,
-negocjowanie warunków umów, koordynacja realizacji zamówień.
Stanowisko Radcy Prawnego -kontrola prawna przedsiębiorstwa,
-podpisywanie warunków dzierżawy,
-sporządzanie umów z dostawcami i odbiorcami,
-udzielanie porad prawnych pracownikom.
Transport
Zewnętrzny…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz