Charakterystyczne parametry w maszynie przepływowej sprężającej - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 308
Wyświetleń: 2380
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu

Fragment notatki:

Charakterystyczne parametry w maszynie przepływowej sprężającej
Spręż
Spiętrzenie Wydajność sprężarki określamy przez strumień objętości, który jest zależny od parametrów gazów Moc Sprawność Parametry, które uzależniamy od strumienia objętości , , , Maszyny przepływowe spiętrzające również dzielimy na osiowe i promieniowe tak jak turbiny
Maszyny przepływowe spiętrzające o małym spiętrzeniu wykorzystuje się tylko do transportu gazu.
Maszyny przepływowe spiętrzające ze względu na spręż dzielimy na
wentylatory ( )
dmuchawy
sprężarki ( nawet do 30)
Przekrój stopki maszyny przepływowej sprężającej Parametry na wejściu do maszyny przepływowej sprężynowej WAŻNE W sprężarce, powietrze jest gazem doskonałym, a parę wodną traktujemy jako gaz rzeczywisty. W maszynach przepływowych sprężających mamy do czynienia tylko i wyłącznie z kanałem dyfuzyjnym. Zaczynamy w stopce od wirnika, bo tylko łopatki wirnikowe przekazują energię do gazu by wymusić jego przepływ. Charakterystyka maszyny przepływowej sprężającej Temperatura w sprężarce jest bardzo istotna w sprężarkach. Temperatura jest wyższa od temperatury , z powodu tarcia jakie jest wygenerowane przez straty w stopniu. Energię w wirniku zamieniany na przyrost ciśnienia oraz na energię prędkości z wylotu z wirnika. Pamiętajmy, że potencjał energetyczny gazu zawsze mierzyny poprzez entalpię.
Sprawność termodynamiczna stopnia sprężarki ponieważ entalpia dla gazu doskonałego wynosi Sprawność dla wirnika Sprawność dla kierownicy Sprawność dla stopnia Praca techniczna jaką daje nam sprężarka ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz