Centralne planowanie - omówienie

Nasza ocena:

5
Pobrań: 28
Wyświetleń: 546
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Centralne planowanie - omówienie - strona 1 Centralne planowanie - omówienie - strona 2

Fragment notatki:

21.11.2012
FUNDUSZE NIEJAKO PRZYPOMINAJĄ CENTRALNE PLANOWANIE.
Czasem członkowie Komisji oceniającej, mogą się bardzo różnić w ocenach. Oceniają indywidualnie. Wtedy powołuje się kolejną osobę, żeby napisała trzecią opinię. I z tych 3 wybiera się duże najbardziej zbieżne i podobne. Losuje się trzecią osobę, żeby utrudnić korupcję, czy błąd. Mamy prawo wglądu do karty oceny, jeżeli chcemy slrawdzić czy nie ma błędów. Dostajemy kartę po ocenie i publikacji listy.
Z tych projektów pozostaje lista rankingowa. Zależy kto ma ile punktów.
W Komisji występuje pewne minimum ekspertów. 2 lata doświadczenia w pracy z funduszami. Pozostali członkowie komisji muszą mieć certyfikaty, wyuczoną wiedzę teoretyczną.
Protokół. Udokumentowanie przebiegu prac nad projektem. Skład komisji: eksperci, potwierdzenie bezstronności, sposób: wyniki oceniania (ocenia 2 z członków komisji na 1 projekt), wypełnianie są karty oceny, lista wniosków, opinie ekspertów, projekt listy rankingowej, opis prac komisji, sytuacje niestandardowe (konflikt interesów, naciski na członków komisji, rózpżnice stanowisk, jeśli są znaczne, bo to podejrzane).
Jeżeli jest tyle samo punktów, to sprawdza się kto ma ich więcej w sferach podkreślonych w projekcie bo one nie są równie ważne.
Listę publikuje się na stronie: imię, ilość punktów, ewentualne przyczyny odrzucenia. Jak ktoś rezygnuje, lista idzie do góry o oczko i ktoś wskakuje. Alb nie wskakuje, jeśli komisja się nie zgadza, bo pod listą są tragiczne projekty. Wtedy kwota idzie na kolejny konkurs.
Uczestnicy dostają list z indywidualną punktacją i innymi danymi. Informacja o tym, co trzeba mieć żeby podpisać umowę (dodatkowe dokumenty) ewentualnie informacja o możliwości negocjacji, co obcięli i co poprawili. Może być nagły brak środków i nic można nie dostać.
Jeżeli się nie dostaniesz, masz opór procedury odwoławaczej
Po negocjacjach dostarcza się poprawiony wniosek.
Procedura odwoławacza: jest dużo środków odwoławczych, razem aż cztery etapy zaskarżania Etap przedsądowy: wysyła się list
 Protest do instytucji organizującej konkurs  Odwołania do instytucji piętro wyżej Sądowy:
Sąd wojewódzki  Naczelny  Sąd administracyjny Kolejny Rejestr Sądowy Pełnomocnictwo
Formularz pomocy publicznej 23.11.2012
CIĄG DALSZY PROCEDURY ODWOŁANIA:
Powody:
 Błędy merytoryczne - np za mało punktów  Proceduralne - za późno poinformowano, nie zauważono załączników, źle wyliczony średnią  W ramach protestu, nie można uzupełniać nawet minimalnie, po fakcie już nie można ... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz