Budowa sieci telekomunikacyjnej - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 91
Wyświetleń: 1064
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Budowa sieci telekomunikacyjnej - wykład - strona 1

Fragment notatki:

Budowa sieci telekomunikacyjnej jest procesem, który jak wykazuje doświadczenie, raz rozpoczęty musi być ciągle kontynuowany. Stan taki jest „wymuszany” kilkoma faktami:
Infrastruktura telekomunikacyjna jest budowana na wiele lat np. kable telekomunikacyjne (tradycyjne jak i światłowodowe) są eksploatowane przez kilkadziesiąt lat.
Tak długa eksploatacja kabli światłowodowych (ponad dwadzieścia lat) spowoduje, że w okresie tym nastąpi ewolucja i rozwój usług, które będą świadczone w sieci telekomunikacyjnej.
Postęp techniczny w sieciach telekomunikacyjnych prowadzi do powstania sieci nowej generacji (NGN - New Generation Network), w których może być zrealizowana każda usługa telekomunikacyjna. W innej płaszczyźnie postęp techniczny prowadzi do optycznych sieci internetowych pracujących bezpośrednio na systemach DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) z zastosowaniem protokołu GMPLS (Genaralized Multiprotocol Label Switching) tzw. Sieci IP over DWDM.
Obecnie prawie wszystkie usługi teleinformatyczne, muszą być odpowiednio zabezpieczone przed modyfikacją, zniszczeniem i przechwyceniem danych.
Generalnie sieć fizyczna (hardware) powinna być tak budowana by świadczyć wymagane przez użytkownika obecne i przyszłe usługi telekomunikacyjne, teleinformatyczne i telematyczne.
Rolą urządzeń łączności jest wierne przesłanie dostarczonej informacji w określonym czasie od nadawcy do adresata. Nadawcą jak i adresatem mogą być ludzie, urządzenia, różnego rodzaju systemy informatyczne, telematyczne, informacyjne itd. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz