Blokada półsamoczynna typu Eap - opis

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 1869
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Blokada półsamoczynna typu Eap - opis - strona 1

Fragment notatki:

Blokada półsamoczynna typu Eap
Na liniach, na których natężenie ruchu nie wymaga budowy blokady samo­czynnej, wystarczające zabezpieczenie ruchu stanowi tańsza w budowie i eks­ploatacji blokada półsamoczynna, ale nowocześniejsza niż blokada elektromechaniczna.
Popularna jest blokada półsamoczynna typu Eap, która wykorzystuje szereg elementów stosowanych w blokadzie samoczynnej typu Eac. Jest to dwukie­runkowa blokada przekaźnikowa. Do wymiany informacji między stacjami wykorzystuje się dwuprzewodową linię kablową, po której prze­kazywane są w odpowiedniej sekwencji sygnały ciągłe: sygnał prądu prze­miennego c i sygnały prądu stałego a, b. Blokada może być stosowana do prowadzenia ruchu w odstępie stacyjnym w odstępie blokowym. W drugim przypadku szlak musi być wyposażony w posterunek blokowy. Stanem zasadniczym blokady jest stan gotowości do włączenia dowolnego kierunku. W takim stanie żadna ze stacji nie może wyprawić pociągu.
Kierunek włącza stacja która ma wyprawić pociąg. Włączenie powoduje wysłanie do obwodu liniowego sygnału c który jest sygnałem żądania pozwolenia od stacji przyjmującej pociąg.
Odbiór tego sygnału na stacji przyjmującej jest sygnalizowany i wywołuje danie pozwolenia. Odwzbudza się przekaźnik i do stacji wyprawiającej zostaje nadany sygnał a prądu stałego. Sygnał ten przyjęty przez stację wyprawiającą powoduje wzbudzenie przekaźnika otrzy­mania pozwolenia.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz