Biznes plan - Schodex

Nasza ocena:

5
Pobrań: 294
Wyświetleń: 3381
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Biznes plan - Schodex - strona 1 Biznes plan - Schodex - strona 2 Biznes plan - Schodex - strona 3

Fragment notatki:Biznes plan składa się z 28 stron i porusza zagadnienia takie jak: cel, prezentacja firmy „schodex” i profilu jej działalności, prezentacja kwalifikacji osób na kluczowych stanowiskach w firmie, opis produktu wytwarzanego przez firmę, rynek, na którym będzie funkcjonować „schodex”, działania marketingowe, polityka cenowa, prognoza sprzedaży na najbliższe lata działalności.

W notatce znaleźć można również informacje takie jak: wymagania techniczne odnośnie realizacji założonych celów, proces technologiczny i produkcyjny, lokalizacja budynków, zarządzanie i kadry, plan finansowy, czynniki ryzyka i zagrożenia, wnioski, zamówienie, harmonogram zamówienia, końcowa faktura zamówienia, ankieta.

Piekne i solidne schody - dla wygody i swobody!
1. Cel.
Celem opracowania niniejszego planu działalności gospodarczej jest dokonanie oceny szansy powodzenia rozpoczęcia działalności gospodarczej przez firmę „SCHODEX”. 2. Prezentacja firmy „SCHODEX” i profilu jej działalności.
`Schodex' to firma zajmująca się produkcją  schodów i balustrad ze stali nierdzewnych. Nasze wyroby produkowane są na indywidualne zlecenie klienta, uwzględniając jego osobiste preferencje. Oferta zawiera szeroką gamę wzorów, co sprawia że praktycznie każde wyroby są niepowtarzalne. Stolarskie umiejętności naszych pracowników i wieloletnie doświadczenie, umożliwiają nam realizację bardzo skomplikowanych zleceń. Wysoka jakość produktów gwarantuje zadowolenie klientów, co jest bardzo ważnym aspektem naszej działalności. Firma „SCHODEX” będzie zajmować się produkcją, sprzedażą i montażem schodów różnych typów. W przedsiębiorstwie wyróżnić będzie można następujące działy:
a) produkcja: - stolarnia,
- obróbka skrawaniem,
- spawalnia,
- magazyn,
b) biuro: - sekretariat,
- dział sprzedaży,
- dział projektowy,
- kadry i księgowość,
- dział marketingu,
c) pracownicy terenowi: - montażyści,
- agenci handlowi.
3. Prezentacja kwalifikacji osób na kluczowych stanowiskach w firmie.
dyrektor - współwłaściciel firmy, inżynier budownictwa lądowego, wieloletni staż w firmie produkującej schody na stanowisku montażysty (1 rok), projektanta (3 lata), kierownika działu technicznego (1 rok), dyrektora (5 lat), będzie sprawował nadzór nad całą firmą i bezpośrednio nad działem marketingu;
kierownik produkcji - współwłaściciel firmy, inżynier mechanik, wieloletni staż w Fabryce Przekładni samochodowych w Polance na stanowisku głównego technologa produkcji, będzie odpowiedzialny za terminowe przygotowanie elementów drewnianych i metalowych jak również za zaopatrzenie w surowiec;
kierownik pracowni projektowej - absolwent Wydziału Mechanicznego PW, biegła umiejętność obsługi programu AutoCad, będzie odpowiedzialny za wykonanie projektów schodów dopasowanych do konkretnego klienta jak również za wydawanie zleceń na produkcję i magazyn.
główna księgowa - wieloletni staż na stanowisku biegłej księgowej w różnych firmach.


(…)

… do Nowej Soli, co stanowi niewątpliwą zaletę tej lokalizacji.
Firma „SCHODEX” przeprowadzi remont ogrodzenia terenu otaczającego wynajmowane budynki oraz wybuduje parking dla ok. 5 samochodów (klienci).
Zagospodarowane będą również trawniki przylegające do budynków.
13. Zarządzanie i kadry.
Wielkość zatrudnienia w poszczególnych działach:
Dział produkcji
Liczba osób
Produkcja
Stolarnia
10
Obróbka…
….Proces technologiczny i produkcyjny.
Ważniejsze maszyny i urządzenia niezbędne do produkcji schodów:
a) maszyny do obróbki drewna:
- suszarnia,
- tokarka,
- wiertarko-frezarka,
- piła taśmowa,
- szlifierka,
- wyposażenie lakierni.
b) maszyny do obróbki metalu:
- spawarka,
- przyrząd spawalniczy (w/g własnego projektu),
- tokarka,
- piła tarczowa,
- frezarka,
- wiertarka,
c) narzędzia i przyrządy…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz