Biznes plan - Księgarnia Books

Nasza ocena:

5
Pobrań: 126
Wyświetleń: 1295
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Biznes plan - Księgarnia Books - strona 1 Biznes plan - Księgarnia Books - strona 2 Biznes plan - Księgarnia Books - strona 3

Fragment notatki:

BIZNES PLAN
Księgarnia „Books”
I. Wstęp Przedmiotem biznes planu jest przedsięwzięcie polegające na otwarciu księgarni na nowo powstającym osiedlu dzielnicy Fordon w Bydgoszczy. Oprócz działalności podstawowej, czyli sprzedaży książek, chcielibyśmy zająć się sprzedażą artykułów szkolnych i papierniczych.
Osiedle to jest zasiedlone przez rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. To w nich nasza firma upatruje potencjalnych klientów. Do nowo wybudowanej szkoły - gimnazjum i podstawowej uczęszcza około 800 dzieci.. Księgarnia nasza przede wszystkim zajęłaby się sprzedażą podręczników szkolnych dla uczniów tutejszych osiedlowych szkół. Z wstępnie przeprowadzonego rozpoznania wynika, dyrekcja szkoły byłaby zainteresowana stałą współpracą z naszą księgarnią w temacie zaopatrzenia w podręczniki szkolne, w zamian za uczestnictwo w szkolnych festynach i ofiarowanie nagród książkowych dla laureatów szkolnych olimpiad oraz wybitnie zdolnych dzieci.
W najbliższej okolicy nie ma żadnej księgarni, ani typowego sklepu z artykułami szkolnymi. Najbliższa taka placówka znajduje się na przylegającym osiedlu oddalonym od szkoły ok. 1000 m. W tej chwili potrzeby klientów częściowo zaspakajane są przez tę księgarnię oraz placówki w centrum miasta, dokonywane przez pracujących tam rodziców.
Organizacją przedsięwzięcia zajmować się będą właściciele spółki, którzy mają już doświadczenie w handlu oraz fachowe przygotowanie .
Na realizację tego przedsięwzięcia potrzeba około 100.000 Zł. Spółka nasza dysponuje własnym pawilonem w pasażu handlowym naprzeciw szkoły o pow. 65 m2 o wartości rynkowej 50 000 zł oraz kapitałem własnym w wysokości 50 000 zł. Z rozpoznania lokalnego rynku wynika, że przedsięwzięcie to ma realne szanse powodzenia, co potwierdzają szczegółowe wyliczani, analizy oraz wybrane wskaźniki, omówione w dalszej części biznes planu.
Na realizacje tego przedsięwzięcia firma potrzebuje kredyt długoterminowy w wysokości 50 000 zł na okres spłaty 36-m-cy, z zawieszeniem spłaty na okres 6 m-cy
Celem strategicznym na najbliższe trzy lata jest opanowanie lokalnego osiedlowego rynku w 30 % zarówno książki jak i w artykuły szkolne.


(…)

… w formie aportu do spółki Pawilon handlowy wartości rynkowej 50 000 zł
Samochód dostawczy wartości 35 000 zł
Wyposażenie wartości 7 000 zł
Wyżej wymieniony majątek może też stanowić zabezpieczenie kredytu.
Firma „Books' uzgodniła z dostawcami 20 dniowy termin płatności, co daje nam czas na zapłatę zobowiązań, sama zaś jako punkt detaliczny otrzymuje należność od razu. Przedłużony termin płatności staje…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz