zestaw 41

Nasza ocena:

4
Pobrań: 7
Wyświetleń: 840
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
zestaw 41 - strona 1

Fragment notatki:


Zestaw 41 1. Pojedynczy zwój drutu o powierzchni 1m 2 jest umieszczony w powietrzu w jednorodnym polu magnetycznym normalnym do powierzchni zwoju. Jeżeli gęstość strumienia pola zmienia się z szybkością 2 Wbm 2 /s, to jaka jest różnica potencjału na końcach zwoju? 2. Radar okrętowy o mocy nadajnika 60kW i antenie o promieniu 1,8m pracuje przy 6GHz. Minimalna moc, na jaką reaguje wynosi 0,26W. Z jakiej odległości wykryje obiekt o powierzchni 5m 2 i jaką gęstość mocy będzie miał sygnał z połowy tej odległości, jeżeli efektywność anteny odbiornika wynosi 70%? (Przeliczyć odległość w milach morskich: mlm=1852m.) 3 . Fala płaska o przemieszcza się w ośrodku niemagnetycznym o Określić prędkość fazową, współczynnik fazy i długość fali w ośrodku oraz impedancję falową tego ośrodka. 4. Typowa kuchenka mikrofalowa pracuje przy 2,45 GHz (w paśmie dużej absorpcji mocy przez wodę). Jak grube steki wołowe 300 gramowe należy wkładać do kuchenki, aby temperatura w jego dolnej powierzchni wynosiła 140°C przy mocy kuchenki 600 W? Jaki powinien być czas przygotowania przyprawy?
5. Określić długość i dobroć linii koaksjalnej o średnicach wypełnionej powietrzem i zwartej na końcach, pracującej jako rezonator z modem TEM 1 przy „He He dupa Jaś”
6. 50-omowa linia musi być dopasowana do anteny o [Ω] przy pomocy stroika zwartego na końcu. Wyznaczyć przy pomocy wykresu Smitha długość stroika oraz - odległość od obciążenia, w której należy umieścić stroik.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz