Testudo horsfieldi - żółw stepowy

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 1008
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Testudo horsfieldi - żółw stepowy - strona 1 Testudo horsfieldi - żółw stepowy - strona 2

Fragment notatki:

Testudo horsfieldi - zolw stepowy
Pochodzenie - Azja
Wyglad - dl do 28 cm waga do 2 kg. Zoltobrazowy z ciemnymi plamkami, na kazdej lapce ma 4 palce, splaszczonuy
Zachowanie - zyje na stepach, na polach i w ogrodkach jest szkodnikiem. Swietnie kopie nory. Sen: zima 6 miesiecy latem 3 miesiace. Zimowaniu poddajemy zwierzeta dorosle, zdrowe i odrobaczone. Przed hibernacja trzeba przeprowadzic okres wstepny zmniejszamy dawke pokarmowa, na tydzien przed eliminujemy pokarm, poddac kapieli w wodzie o temperaturze 30 st, odrobacza i wkalda do pojemnika z torfem i lisciami. Umieszczamy w pokoju gdzie temperatura waha sie w granicach 4-15 st, wiglotnosc powietrza 60%. Wybudzanie rowniez stopniowo.
Hodowla - jak T. hermani
Pokarm - jak T. hermani. Typowy roslinozerca, pedy, owoce, korzenie. W hodowli raz na jakis czas maczniak, ryba, kura, jajka gotowane. Zagrozenie uzywania pokarmow nie roslinnych moze wplywac na namnozenie sie zlej fllory bakteryjnej i pierwotniaczej w ukladzie pokarmowym. Warzywa 80% diety. Salata nie jest najlepszym pokarmem.
Dlugosc zycia zalezy od srodowiska, zyja okolo 80 lat. Wiek nie mozliwy do okreslenia.
Testudo marginata zolw obrzezny, peloponeski
Aneks A, CITES 2 handel niedozwolony w UE
Pochodzenie Grecja
Wyglad dl do 30 cm. Karapaks wydluzony, ciemno zabarwiony z plamami posrodku kazdej plytki. Plyty brzezne karapaksu zagiete do gory. Plytka ogonowa pojedyncza. Waga to 6 kg.
Zachowanie jak T. Hermani
Hodowla jak T. Hermani
Pokarm jak T. Hermani
Rozmnazanie gody wystepuja wczesna wiosna, marzec i poczatek kwietnia. Skladanie jaj 100 150 dni po. Jajka skladaja w norce ok 15 cm glebokosci. Łuskoskore
Jaszczurki
Weze
Amfisbeny
Jaszczurki
Iguana
Legwany Iguanidae
Jaszczurki znacznej wielkosci do 2m o dlugich ogonach. Najwieksze wystepujace w naszym srodowisku. Bardzo ladnie ubarwione. Glownie jajorodne, rzadko jjozyworodne. Zamieszkuja glownie Ameryki Polnocna i Poludniowa. Cechuje je silny terytorializm.
Iguana iguana legwan zielony
CITES 2, Aneks B
Pochodzenie Kostaryka
Wyglad dl do 1,5 m max 2m. Barwa zielona, u starszych szarozielona z czarnymi pregami. U samcow na gardle fald skorny w ksztalcie worrka oraz grzebien biegnacy srodkiem grzbie. Ogon bocznie splaszczony.
Zachowanie zyje w lasach tropikalnych w poblizu wody. Dzienny tryb zycia, na drzewach. Dobrze plywa.
Zachowanie zye w lasach tropikalnych w poblizu wody. Dzienny tryb zycia, na drzewach. Dobrze plywa.
Hodowla terrarium duze z pniami, korzeniami, kora. Wskazany basen. Temperatura w dzien 25-30 st. Trzymane od malego w ograodach wytrzymuja temperatur do 15 st.

(…)

….
Hodowla terrarium duze z pniami, korzeniami, kora. Wskazany basen. Temperatura w dzien 25-30 st. Trzymane od malego w ograodach wytrzymuja temperatur do 15 st. Rozmnazanie trudno rozroznic dymorfizm plciowy. Kolor zalzy od wieku, hodowli oraz podgatunku. Glowa u samca znacznie wieksza, zgrubienie przy kloace swiadczy o tym ze to samiec hemipenis. Zyja do 30 lat. Rosna przez cale zycie. Zywienie…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz