To tylko jedna z 2 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
Telefoniczna łączność dyspozytorska służą do kierowania i monitorowania ruchu pociągów na poszczególnych odcinkach linii kolejowych i dzieli się na:
Wydzielona sieć komutowana jest to komutowana łączność telefoniczna wyłącznie dla potrzeb dyspozytury kierowania ruchem kolejowym na bazie oddzielnych central lub wydzielonych grup abonenckich (WGA). Wydzielona sieć selektorowa jest to niekomutowana łączność telefoniczna służąca do szybkiego porozumiewania się dyspozytorów odcinkowych dyspozytury kierowania ruchem z podległymi obszarowo dyżurnymi ruchu. Zbudowana jest w oparciu o specyficzne stanowiska dyspozytorskie, które zestawiają połączenie do wydzielonego terminala użytkownika końcowego. Obecny postęp w telekomunikacji powoduje wprowadzanie nowoczesnych systemów cyfrowych, które zastępują dotychczas używane systemy. Wydzielone sieci telekomunikacyjne - Telekonferencja Sieć telekonferencyjna jest dedykowaną siecią dla Grupy PKP niezbędną do zarządzania przedsiębiorstwem, którego jednostki administracyjne są ulokowane na obszarze całej Polski. Urządzenia końcowe zainstalowane w salach telekonferencyjnych oraz jako zestawy biurowe umożliwiają na bezpośredni kontakt głosowy uczestników telekonferencji. W konferencjach ułatwiająca prace eksploatacyjną zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich codziennie uczestniczy kilkaset pracowników kolei. - Systemy telewizji przemysłowej Systemy telewizji przemysłowej są wykorzystywane przede wszystkim do monitorowania terenów dworców i peronów oraz służą do zdalnej obserwacji i obsługi przejazdów kolejowych oraz do tzw. potwierdzania końca pociągu. Telekomunikacja Kolejowa przejęła od PKP pozwolenia radiowe na częstotliwości używane w radiokomunikacyjnych sieciach łączności kolejowej. Telekomunikacja Kolejowa reprezentuje spółki Grupy PKP przed Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE). TK zarządza następującymi sieciami radiołączności:
1. Sieci liniowe ogólnokrajowe analogowe: a. sieć pociągowa - wykorzystywana do zapewnienia łączności głosowej w relacji obsługa pociągu - dyżurny ruchu dla celów prowadzenia ruchu kolejowego b. sieć ratunkowa - wykorzystywana do zapewnienia łączności głosowej w przypadku zdarzeń nagłych np. wypadków kolejowych c. sieć drogowa - wykorzystywana do zapewnienia łączności głosowej dla służb utrzymania infrastruktury drogowej np. przejazdów kolejowych d. sieć utrzymania - wykorzystywana do zapewnienia łączności głosowej dla służb utrzymania infrastruktury kolejowej np. urządzeń automatyki kolejowej e. sieć SOK - wykorzystywana do zapewnienia łączności głosowej dla służb ochrony kolei 2. Sieci o zasięgu lokalnym analogowe: a. sieci manewrowe - wykorzystywana do zapewnienia łączności głosowej dla wykonywania prac manewrowych b. sieci stacyjne - wykorzystywana do zapewnienia łączności głosowej w obrębie stacji np. dla służb utrzymania taboru
(…)
… odpowiada za bezpieczeństwo pracy sieci, którym zarządza m.in. wobec Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Urzędu Transportu Kolejowego. Telekomunikacja Kolejowa określa wymagania na urządzenia radiowe pracujące w sieciach radiokomunikacyjnych, którymi zarządza.
Telekomunikacja Kolejowa dopuszcza urządzenia do pracy w swoich sieciach m.in. w oparciu o dopuszczenia wydawane przez Urząd Transportu Kolejowego…
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)