Sieci - termin II 2005 cz.2

Nasza ocena:

4
Pobrań: 21
Wyświetleń: 546
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Sieci - termin II 2005 cz.2 - strona 1

Fragment notatki:


Termin II
1. W sieci Ethernet magistrala ma długość 500 m. Dochodzi do kolizji ramek wysyłanych przez dwie stacje A i B. Odległość między stacjami wynosi 300 m. Stacja A zaczyna wysyłać swoje dane w chwili t=0 a stacja B w chwili t=1 us. Ile bitów zdąży wysłać każda ze stacji zanim zacznie generować sygnał JAM. Prędkość propagacji w medium wynosi 2*10^8 m/s, a szybkość transmisji 10 Mb/s.
2. W sieci Token Bus stacje pomiarowe wysyłają 10 oktetów danych (same pole danych) do Hosta. Host znajduje się poza pętlą i sam nie wysyła żadnych danych. Ile stacji pomiarowych można umieści w tej sieci jeżeli każda ze stacji musi przesyłać informacje do Hosta co 10 ms. Narysować całą ramkę przesyłanych danych (preambuła ma 1 oktet). Szybkość transmisji wynosi 10 Mb/s.
3. Narysowana była sieć Token Ring z czterema stacjami. Każda stacja miała do wysłania dane o odpowiednim priorytecie. Na pętli zaznaczony był punkt kontrolny i należały napisać jak będzie się zmieniał token w punkcie kontrolny (wolny czy zajęty, wartość na polach priorytetu (P) i rezerwacji (R)). Należało napisać to dla ośmiu obiegów tokena. 4. W sieci FDDI są dwie stacje A i B. Stacja A może wysyłać 20 ms danych synchronicznych a stacja B 50 ms danych synchronicznych. Wyliczyć jakie największe opóźnienie może powstać w tej sieci i która stacja to doświadczy. Przedstawić to na rysunku rysując przynajmniej dwa obiegi tokena (tak jak na wykładzie).
5. Porównać przepustowości sieci DQDB i FDDI II czyli policzyć P DQDB /P FDDI II . Prędkości obydwu sieci wynoszą 100 Mb/s.
6. W sieci 802.11 stacje A i B transmitują pomiędzy sobą dane. Narysować jak będzie przebiegała transmisja jeżeli po wystąpieniu kolizji generator pseudolosowy stacji A wylosował liczby: 1, 3, 7 ,5 a generator pseudolosowy stacji B liczby:4, 2, 5, 1 (to są przykładowe liczby). Na rysunkach zaznaczyć czasy odstępu między ramkami. Na rysować przynajmniej dla dwóch wysłanych ramek.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz