Sieci inteligentne - rozwój techniki telekomunikacyjnej - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 28
Wyświetleń: 602
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Sieci inteligentne - rozwój techniki telekomunikacyjnej - wykład - strona 1

Fragment notatki:

Sieci inteligentne rozwój techniki telekomunikacyjnej, cyfryzacja transmisji i komutacji, nowe media transmisji - światłowody - pozwoliły na praktycznie nieograniczone możliwości kreacji nowych usług, a ich tendencje rozwojowe można scharakteryzować następująco:
Dążenie do uniwersalnej łączności osobistej - UPT (Universal Personal Telecomunication), polegającej na zapewnieniu możliwości osiągnięcia abonenta za pomocą jego uniwersalnego numeru osobistego oraz zapewnieniu dostępu do sieci z zachowaniem posiadanego zakresu udogodnień, bez względu na jego aktualne miejsce pobytu. Środkami technicznymi, które pozwalają myśleć o realizacji UPT są sieci abonentów ruchomych i architektura IN.
Interaktywne usługi multimedialne (np. wideotelefon, videokonferencja, wideo na żądanie - Video on Demand).
Sieć inteligentna zasadniczo oddziela usługi telekomunikacyjne od sprzętu komutacyjnego centralach, co pozwala operatorom zarządzać istniejącymi usługami lub też wprowadzać nowe bez potrzeby znaczących modyfikacji dokonywanych zazwyczaj w wielu urządzeniach komutacyjnych.
Należy podkreślić, że koncepcja IN, w szczególności kreacja usług, okazały się atrakcyjne w zastosowaniach "poza - IN". Dostawcy rozwiązań i operatorzy sieci komórkowych zaczynają wykorzystywać platformę IN do wzbogacenia funkcjonalności usług. Koncepcja IN jest również uwzględniana w docelowej zintegrowanej architekturze TINA (Telecommunication Information Network Architecture) proponowanej przez konsorcjum TINA-C. W tym kontekście należy postrzegać IN, jako główny ośrodek techniczny realizacji przyszłych usług komunikacji personalnej.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz