Pytania - Tranzystor bipolarny

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 1477
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Pytania - Tranzystor bipolarny - strona 1

Fragment notatki:

GRUPA 1 1.Wyznaczyć wzmocnienie i rezystancję wyjściową wzmacniacza na tranzystorze nMOS z kanałem wzbogacanym z rezystancją RD w obwodzie drenu i rezystancją RS w obwodzie źródła. Uwzględnić rezystancje polaryzujące w obwodzie bramki. Wystarczy tylko narysować schematy zastępcze i napisać równania układowe (nie rozwiązywać układów równań!)
2.Symetryczny wtórnik emiterowy - wyznaczyć rezystancję wyjściową wtórnika (symetryczny czyli złożony z tranzystorów pnp i npn). Dlaczego stosuje się symetryczny wtórnik emiterowy?
3.Wzmacniacz na tranzystorze MOSFET z obciążeniem aktywnym na tranzystorze nMOS z kanałem wzbogacanym (w połączeniu diodowym) - wyznaczyć wzmocnienie wzmacniacza i jego rezystancję wyjściową.
4.Narysować schemat ideowy oraz schemat z napięciami zasilającymi dwustopniowego wzmacniacza z ujemnym sprzężeniem zwrotnym napięciowym szeregowym. Narysować małosygnałowy schemat zastępczy wzmacniacza (dotrzymać zgodności w oznaczeniach elementów wzmacniacza, przyjąć również, że parametry tranzystora w stopniu wejściowym są inne niż w stopniu wyjściowym).
5.Konwerter napięcia stałego DC/DC z wyjściem izolowanym od wejścia, obniżający napięcie stałe - wyprowadzić wzór na wartość napięcia wyjściowego konwertera.
gr2 - chyba Zad. Schemat ideowy oraz schemat z napieciami zasilajacymi dwustopniowego wzmacniacza z ujemnym sprzezeniem zwrotnym pradowym rownoleglym. Narysowac malosygnalowy schemat zastepczy wzmacniacza.
Zad. Konwerter napiecia stalego DC/DC z wyjsciem nieizolowanym od wejscia, podwyzszajacy napiecie stale. Wyprowadzic wzor na wartosc napiecia wyjsciowego konwertera.
Zad. Wzmacniacz na tranzystorze MOSFET z obciazeniem aktywnym ze zrodlem stalopradowym na tranzystorach pMOS z kanalem wzbogacanym- wzmocnienie i Rwy. Zad. Symetryczny wtornik zrodlowy, Rwy, dlaczego stosuje się symetryczny wtornik zrodlowy?
gr3 1.Wzmacniacz z ujemnym sprzezeniem napieciowym rownoleglym (albo szeregowym)
- schemat zastepczy, rownania ukladowe, pozwalajace wyliczyc wzmocnienie i rezystancje wejsciowa
2.Inwereter CMOS ,- schemat zastepczy, wzmocnienie
3. Wzmacniacz napieciowy na tranzystorze n-MOS, z obciazeniem aktywnym
4. Podaj kilka przykladow generatorow Pierece'a. Dlaczego generatory te charakteryzuja sie duza staloscia czestotliwosci
5. Konwerter DC/DC z nieizolowanym czysms tamm... dalej nie pamietam
gr4 1 . Wzmacniacz os ze sprzeżeniem napięciowymrównoległym wyliczyć ku oraz rwe lub rwy
2) wzmacniacz kaskodowy. Dlaczego zapewnia dobre własności częstotliwościowe
3) Wzmacniacz na tranzystorze bipolarnym z obwodem rezonansowym Gl


(…)

… z ujemnym sprzężeniem zwrotnym napięciowym szeregowym. Narysować małosygnałowy schemat zastępczy wzmacniacza (dotrzymać zgodności w oznaczeniach elementów wzmacniacza, przyjąć również, że parametry tranzystora w stopniu wejściowym są inne niż w stopniu wyjściowym).
5.Konwerter napięcia stałego DC/DC z wyjściem izolowanym od wejścia, obniżający napięcie stałe - wyprowadzić wzór na wartość napięcia
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz