Pytania i odpowiedzi z egzaminu

Nasza ocena:

3
Pobrań: 399
Wyświetleń: 4438
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Pytania i odpowiedzi z egzaminu - strona 1 Pytania i odpowiedzi z egzaminu - strona 2 Pytania i odpowiedzi z egzaminu - strona 3

Fragment notatki:

1. Jest podana liczba( w systemie 8., 16. albo 2.) i trzeba ją prze konwertować na system dziesiętny. 2. Wymienić urządzenia wejścia ( 4 przykłady)
klawiatura, mysz komputerowa, skaner, dżojstik, mikrofon, kamerka internetowa
3. Algorytm narysować dane, warunek.
4. Co to jest LAN, WAN.
LAN, Sieć lokalna (ang. Local Area Network) - najmniej rozległa postać sieci komputerowej, większa jednak od sieci osobistej PAN, zazwyczaj ogranicza się do jednego budynku lub kilku pobliskich budynków.
WAN (z ang. Wide Area Network, rozległa sieć komputerowa) - sieć komputerowa znajdująca się na obszarze wykraczającym poza jedno miasto (bądź kompleks miejski).
6. Podane adresy IP trzeba wybrać które są poprawne i opisać do czego służą. 7. Co to jest Excel, Word, PowerPoint i Acess. Programy pakietu biurowego Microsoft Office
Excel - arkusz kalkulacyjny
Word - edytor tekstu
PowerPoint -program do tworzenia prezentacji multimedialnych
Access - system obsługi relacyjnych baz danych
8. Co to jest HTTP i SMTP.
HTTP (ang. Hypertext Transfer Protocol) to protokół sieci WWW. Za pomocą protokołu HTTP przesyła się żądania udostępnienia dokumentów WWW i informacje o kliknięciu odnośnika oraz informacje z formularzy. Zadaniem stron WWW jest publikowanie informacji - natomiast protokół HTTP właśnie to umożliwia.
SMTP (ang.) Simple Mail Transfer Protocol - protokół komunikacyjny opisujący sposób przekazywania poczty elektronicznej w Internecie.
9. Wymienić języki programowania (4 przykłady).
Java
C, C++
PHP
Python
Pascal
Logo
Visual Basic
10.Co to jest folder do czego służy i struktura folderów w Windows? Folder (ang. folder) - logiczna struktura organizacji danych na nośnikach pamięci. Katalog może zawierać pliki i kolejne katalogi. Można powiedzieć, że katalog to pojemnik na pliki (lub inne katalogi), pozwalający je katalogować, zamiast składować bezpośrednio w katalogu głównym systemu plików. 11. Co to jest Bit i Bajt? Bit skrót od binary digit, czyli cyfra dwójkowa) - najmniejsza ilość informacji potrzebna do określenia, który z dwóch równie prawdopodobnych stanów przyjął układ. Jednostka logiczna. Jest to również najmniejsza jednostka informacji używana w odniesieniu do sprzętu komputerowego a oznaczana jest za pomocą „b”.
Bajt - najmniejsza adresowalna jednostka informacji pamięci komputerowej, składająca się z bitów.
W praktyce przyjmuje się, że jeden bajt to 8 bitów. Aby uniknąć niejednoznaczności, jednostka składająca się z ośmiu bitów zwana jest również oktetem. Bywa też że "bajt" definiuje się jako 8 bitów, najmniejszą adresowalną jednostkę pamięci - char.


(…)


Udostępnianie plików i drukarek (ustawienia)
15.Co to jest przełącznik i ploter .
Przełącznik (komutator, także z ang. switch) - urządzenie łączące segmenty sieci komputerowej pracujące głównie w drugiej warstwie modelu ISO/OSI (łącza danych), jego zadaniem jest przekazywanie ramki między segmentami sieci z doborem portu przełącznika, na który jest przekazywana.
Ploter (ang. plotter) - komputerowe urządzenie peryferyjne, służące do pracy z dużymi płaskimi powierzchniami, mogące nanosić obrazy, wycinać wzory, grawerować itp. Ploterów używają głównie graficy komputerowi, poligrafowie i architekci.
16. Narysować i podpisać schemat blokowy komputera.
17.Jakieś pytanie co do MHz ale jakie... nie wiem (W jakich jednostkach mierzy się pracę komputera czy coś w tym stylu.)
18. Do czego służy kompilator.
Kompilator (ang…
… niejednoznaczności, jednostka składająca się z ośmiu bitów zwana jest również oktetem. Bywa też że "bajt" definiuje się jako 8 bitów, najmniejszą adresowalną jednostkę pamięci - char.
12. Uszeregować pamięci od najwolniejszej/najszybszej. (min. Cd, dysk twardy, dysk miękki, flopy i coś tam jeszcze chyba)
floppy, dysk miękki-> CD->dysk twardy
13.Jakieś pytanie dotyczące jednostek szybkości komputera jednak nie wiem…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz