Przykładowy zestaw egzaminacyjny z ekonomiki - 4

Nasza ocena:

3
Pobrań: 161
Wyświetleń: 623
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Przykładowy zestaw egzaminacyjny z ekonomiki - 4 - strona 1

Fragment notatki:

monitoring wód, zbiornik retencyjny 2 funkcje, ekorozwoj, 8 instrumentow, syst ekolog-ekon, 6 podstawowych celow gosp wodnej, zzadanko podobne do tego na wykłądach, klasyfikacja surowcow odnawialne nieodnawialne, wzor ten o odpadach źrodła finansowania działan proekolog o ile pamietam to mielismy: pytania za 1 punkt: 1. litosfera 2 wartość użytkowa wody 3 funkcja zasilania 4 róznicowa formuła (napisac wraz z oznaczeniami za pomoca przyjetej symboliki) 5 opłaty produktowe pytania za 2 punkty: 6. schemat ekologiczno-ekonomiczny 7. wymienic i krotko opisac instrumenty ekonomiczne (te 8) 8 racjonalne gospodarowanie odpadami 9 to jedno było o tych surowcach nieodnawialnych, jak je można chronić czy coś takiego… 10 zadanko na zamrozenie kapitalu (ale w miesiacach)
Monitoring wód to ich systematyczna obserwacja umożliwiająca pozyskiwanie, przetwarzanie i udostępnianie danych informujących o stanie zasobów wodnych.
Czy ktoś mi może wypisac podstawowe procesy w gospodarowaniu środowiskiem
1. Korzystanie bezpośrednie z zasobów i walorów środowiska, które umożliwia nam potrzymywanie podstawowych procesów życiowych 2. Użytkowanie środowiska w celach gospodarczych (korzystanie z ożywionych lub nieożywionych zasobów naturalnych, zagospodarowanie przestrzenne środowiska, usuwanie do środowiska części odpadów podlegajacych naturalnej asymilacji) 3. Ochrona środowiska, która wymaga uprzedniego rozpoznania, odpowiedniego ukierunkowania i ograniczonego korzystania z ożywionych i nieożywionych zasobów środowiska oraz walorów przyrody w celu zapewnienia ciągłości ich użytkowania oraz utrzymywania w wymaganym stanie, ilości i jakości elementów biosfery 4. Kształtowanie środowiska, to jest świadome wprowadzanie zmian w ekosystemach, czyli ingerowanie człowieka w takie ukierunkowania ich rozwoju i utrzymanie dynamicznej równowagi, aby uzyskiwać możliwie najwięcej korzyści ekonomicznych, ekologicznych i społecznych w bliższej i dłuższej perspektywie czasu. Założenia klubu rzymskiego 2. Co to jest infrastruktura gospodarcza i gospodarki wodnej 3. Co to jest bilans wodno - gospodarczy 4. 3 etapy wpływu człowieka na środowisko 5. wzór na efektywnosc - różnicowo - ilorazowy i wyjasnic wszystko ( ten taki prosciutki nie ze slajdow) 6. co oznacza dokładnie at w formule rozwinietej 7. jesli at to dyskontowanie to na jaki czas - chodzi o to czy idziemy do przodu czy sie cofamy 8. co trzeba zrobic zeby czas budowy był taki sam jak okres zamrozenia 9. i tu była poezja:D brzmiało to tak ' jest taki proces, ktory nazywa sie samofinansowanie procesow ekonomicznych ( dotyczy przedsiebiorstw), z ktora zasada z 10 zasad zarzadzania srodowiskiem jest to zwiazane?
Pytania: wzór na zamrożenie środków trwałych Schemat systemu e-e - TO JEST ZAWSZE koncepcja proekologiczna

(…)

… był taki sam jak okres zamrozenia 9. i tu była poezja:D brzmiało to tak ' jest taki proces, ktory nazywa sie samofinansowanie procesow ekonomicznych ( dotyczy przedsiebiorstw), z ktora zasada z 10 zasad zarzadzania srodowiskiem jest to zwiazane?
Pytania: wzór na zamrożenie środków trwałych Schemat systemu e-e - TO JEST ZAWSZE koncepcja proekologiczna biocenoza
systemy ee-co oznacza "ta kreska" np recykling i wymien…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz