Projekt dla firmy ExtraNet-opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 392
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Projekt dla firmy ExtraNet-opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

1. Założenia.
1.1 Opis działalności.
Firma ExtraNet będzie oferować indywidualnym klientom usługi telekomunikacyjne, czyli dostęp do Internetu drogą radiową na terenie osiedla Nowe Bielany. Zakłada się, że na początku główna siedziba firmy będzie znajdowała się w wynajętym lokalu usługowym o powierzchni . Koszt takiego wynajmu to ok. 5 tys. miesięcznie. W dalszych etapach rozwoju firmy jej siedziba może zostać przeniesiona.
Tabela1. Parametry dzielnicy
Liczba mieszkańców
18 000
zabudowa
niska
%
100
kształt „dzielnicy”
prostokąt
wymiary [km]
10 x 1
1.2 Oferowane usługi.
Firma ExtraNet zaoferuje swym klientom dostęp do Internetu drogą radiową. Prędkość takiego Internetu będzie przydzielana dynamicznie - w zależności od ilości użytkowników korzystających naraz z łącza. Będzie to od 256 Kb/s do 2Mb/s w zależności od obciążenia sieci. Internet do naszej firmy będzie dostarczany za pośrednictwem UPC Polska. Prędkość łącza wynosi do 1Gb/s (planowane są trzy przyłącza, na każdy nadajnik jedno).
Instalacja sprzętu zostanie wykonana u klienta, a jej koszt wyniesie 700 zł opłaty instalacyjnej (karta sieciowa, access point oraz robocizna).
Uszkodzony sprzęt zostanie zastąpiony w ramach abonamentu. Jeżeli uszkodzenia powstaną z winy użytkownika, sprzęt zostanie wymieniony odpłatnie. Za każdą godzinę braku dostępu do Internetu, firma zobowiązuje się zwrócić część kwoty uiszczonej za abonament - o ile będzie to wina uszkodzonego sprzętu lub problemów technicznych wewnątrz firmy. Kwota ta nie zostanie zwrócona w wypadku uszkodzeń powstałych przez użytkownika.
1.3 Założenia finansowe.
Firma w założeniu ma przynosić dochód pokrywający miesięczny koszt prowadzenia firmy oraz w ciągu 3 lat działania spłacić kredyt zaciągnięty w banku i przynieść zyski ze swej działalności.


(…)

….
Zakładamy, że w przypadku zepsucia się podzespołu konkretna liczba abonentów nie ma dostępu do Internetu w zależności od tego jaki to jest podzespół.
a) karta sieciowa lub antena
Każdy klient posiada własną kartę sieciową oraz antenę, zatem zepsucie jednego z tych podzespołów skutkuje niedostępnością Internetu tylko u jednego użytkownika.
b) nadajnik
Przyjmujemy, że nadajniki są rozmieszczone w taki sposób, iż do każdego z nich jest podłączone tyle samo odbiorców. Zatem uszkodzenie nadajnika skutkuje brakiem dostępu u N abonentów, przy czym N obliczamy następującym wzorem:
c) serwer i e-biuro
Tego typu sprzęty nie wpływają na dostęp do sieci.
2.2. Algorytm
Algorytm przedstawia działanie jednej symulacji. W rzeczywistości podany algorytm jest wykonywany wiele razy w celu uśrednienia wyników. Pod schematem blokowym…

Samochód 3:
Osobowy samochód - drobne naprawy, reklamacje, kontrola niezawodności sieci, wymiana urządzeń
5.2.2. Łączność.
W celu zapewnienia najlepszej jakości usług oraz szybkości napraw i obsługi klienta, każdy pracownik firmy będzie wyposażony w firmowy telefon komórkowy.
Łączność będzie zapewniona za pośrednictwem usług telekomunikacyjnych firmy Polkomtel - sieci PlusGSM w ofercie Plus Dla Firm.
6…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz