Prasa sportowa w Niemczech

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 1246
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Prasa sportowa w Niemczech - strona 1 Prasa sportowa w Niemczech - strona 2 Prasa sportowa w Niemczech - strona 3

Fragment notatki:

Kicker
niemiecki magazyn sportowy , zajmujący się głównie piłką nożną . Redaktorem naczelnym jest od 1988 Rainer Holzschuh .
Pierwszy numer ukazał się 14 lipca 1920 , kiedy Walther Bensemann w Konstancji założył Kickera . Siedziby redakcji mieściły się w Stuttgarcie i Ludwigshafen . Na stałe została przeniesiona do Norymbergi . Po zawieszeniu wydawania Kickera jesienią 1944 wydawnictwo Olympia zaczęło wydawać tygodnik Sport (od stycznia 1948 Sportmagazin , od 1953 dwa razy w tygodniu). W 1951 w Monachium wydawanie Kickera zostało wznowione. W 1968 Olympia wykupiła norymberskie wydawnictwo i połączyła je ze swoim Sportmagazin , który ukazuje się od tego czasu pod nazwą Kicker . Nakład wydania poniedziałkowego wynosi 244 000 wydrukowanych egzemplarzy, a czwartkowego 220 000 (dane na styczeń 2005 ).
Witryna Kicker online istnieje od 1997 , początkowo ukazywała się w portalu AOL . Od czerwca 1997 serwis jest dostępny pod własną domeną. Kieruje nim digital nervous systems GmbH z siedzibą w Norymberdze.
France Football
Z Wikipedii
Skocz do: nawigacji , szukaj France Football - francuskie czasopismo sportowe, tygodnik piłkarski wydawany w Paryżu od 1946 , cieszący się ogromną popularnością w Europie. Możemy znaleźć w nim dane o piłkarzach, drużynach, statystyki i wyniki meczów,.
France Football jest następcą czasopisma Football wydawanego jeszcze przed wojną. Do 1977 roku wydawany był na czarno-biało, potem okładka była już w kolorze, natomiast strony SA tak naprawdę kolorowe od około dziesięciu lat. Od 20 lutego 2007 roku FF proponuje nową formułę czasopisma, w którym dwie strony będą poświęcane programowi TV i dwie, kulturze piłki nożnej. Rekord sprzedanych egzemplarzy przypada na 14 lipca 1998 roku, dwa dni po zwycięstwie drużyny Francji w mistrzostwach Świata, i wynosi 520 tys. Sprzedanych egzemplarzy.
FF s łynie z wręczanej corocznie (od 1956 ) Złotej Piłki - nagrody dla najlepszego piłkarza Europy w mijającym roku Jest to najbardziej prestiżowa indywidualna nagroda piłkarska na świecie. Pierwszym laureatem nagrody był Stanley Matthews. Najwięcej złotych piłek jak do tej pory zgarnęli Michel Platini oraz Marco Van Basten, po trzy razy. Jednak trzeba zaznaczyć, że zasady przyznawania nagrody zmieniały się. Początkowo musieli być to tylko Europejczycy, później mógł to być zawodnik spoza Europy, ale grający w Europejskim klubie. Obecnie Złotą Piłkę może dostać każdy zawodnik należący do Światowej Federacji FIFA.
Sports Illustrated
Sport Illustrated to największy tygodnik sportowy w Ameryce, który należy do grupy medialnej Time Warner. Obecnym redaktorem naczelnym jest John Huey. Nakład wynosi ok. 3 mln, a czyta go tygodniowo około 23 mln ludzi. Pierwsze wydanie ukazało się 16 sierpnia 1954 roku, choć już w latach trzydziestych i czterdziestych ukazały się dwa czasopisma sportowe o tym samym tytule, które szybko upadły. Już w 1965 roku pojawiły się kolorowe fotografie, a w 1983 został pierwszym amerykańskim w całości kolorowym czasopismem. Czasopismo przedstawia wydarzenia sportowe głównie dotyczące Baseballu ,NBA, NFL, koszykówki czy piłki nożnej, golfa i tenisa. Od samego początku SI prezentuje sportowca roku, którym może być albo atleta albo zespół o szczególnych osiągnięciach. Na okładce SI najczęściej pojawiał się Michael Jordan, Az 49 razy, a wśród zespołów New York Yankees.


(…)

…. Od Igrzysk Olimpijskich po sporty ekstremalne, od piłki nożnej do zawodów sumo. Łącznie Eurosport nadaje w ciągu roku 6.4 tys. godzin programu, w tym ponad 2 tys. wszystkich relacji emitowanych jest "na żywo" (30 proc.). Obecnie Eurosport nadawany jest pomiędzy godzinami 8.30 a 1.30, a w soboty do godziny 2.00 - łącznie 17 godzin dziennie.
Eurosport dociera do 100 milionów rodzin w 54 krajach Europy…
… razy miesięcznie. Eurosport udostępnia również najświeższe wiadomości sportowe przez telefon komórkowy we wszystkich znanych technologiach: SMS, I-mode, WAP, PDA i JAVA, 24-godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Serwis EUROSPORT MOBILE umożliwia śledzenie na żywo informacji sportowych poprzez naciśnięcie jednego klawisza na

... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz