Praca zaliczeniowa z dowodzenia

Nasza ocena:

5
Pobrań: 231
Wyświetleń: 3556
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Praca zaliczeniowa z dowodzenia - strona 1 Praca zaliczeniowa z dowodzenia - strona 2 Praca zaliczeniowa z dowodzenia - strona 3

Fragment notatki:

Dokument zawiera szczegółowe schematy wraz z opisami sytuacji dotyczące konkretnego przykładu przedsiębiorstwa.

W niniejszej notatce poruszone zostały następujące zagadnienia: bezpieczeństwo, przepływ informacji, profilaktyka, zasoby ludzkie. Ponadto w treści notatki można spotkać się z następującymi pojęciami: doskonalenie systemu działania, działania procesowe, infrastruktura, kultura bezpieczeństwa, prewencja w przypadku zagrożenia. Notatka zawiera również informacje na temat: jakie są możliwe zagrożenia, jakie występują potencjalne sfery poniesionych strat, jakie wyróżniamy ustalenia względem położenia, jakie można zastosować działania zapobiegawcze.

OPIS SYTUACJI
Firma Soczewki-pol zajumje się produkcją, sprzedażą oraz dystrybucją soczewek optycznych na teren całej Polski. Firma istnieje na rynku od 10 lat, znajduje się w cichej i mało zaludnionej dzielnicy Gdańska. W skład naszej firmy wchodzą budynki:
-biuro
-hala produkcyjna
-sklep
-magazyn
-parking
Na terenie firmy możliwymi zagrożeniami są:
-wystąpienie pożaru
-możliwość powodzi
-katastrofa budowlana
-włamanie/napad
-atak terrorsytyczny
W przypadku wystąpienia pożaru narażone sa wszyscy pracownicy będący na terenie zakladu.W przypadku powodzi narazone są biuro, hala produkcyjna, parking oraz magazyn. Natomiast sklep w tym przypadku ma bardzo mały procent wystąpienia tego zagrozenia, ponieważ znjaduję się z dala od możliwego wybuchu zagrożenia. Katastorfa budowlana może wystąpić jedynie w budyniu magazynu i hali produkcyjnej, ponieważ budynki te sa najbardziej narażone na dzialanie sil natury ze względu na sowją konstruckję. W przypadku wystąpienia kórego kolwiek zagrożenia nastepuję wszczęcie procedury bezpieczeństwa. Procedura ta opisana jest graficznie na załączonej do naszej pracy mapy działań (mapy myśli).
Charakterystyka pojęć użytych w mapie myśli.
BEZPIECZEŃSTWO- przez to pojęcie rozumiemy bezpiczeństwo personelu, klientów jak i bezpieczeństwo infrastruktury i okolicy w momencie wystąpienia zagrożenia. W przypadku bezpieczeństwa persolnelu mamy na mysli sprawną ewakuację ludzi z dala od niebezpieczeństwa, natomiast w przypadku bezpieczeństwa infrastruktury zabezpieczenie budynków oraz ich kontrola.
PRZEPŁYW INFORMACJI- pojęcie to rozumiemy jako informowanie kolejnych jednostek o wystąpieniu zagrożenia jak i o sposobie reagowania na nie.
ROZPOZNANIE INFORMACJI- Jest to kwalifikacja danej informacji ze względów na poziom i typ wystąpionego zagrożenia.
ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ- Przekazanie informacji do wybranych jednostek.
SYSTEMY ALARMOWE- Sygnaly dźwiękowe, świetlne i inne, w skutek których każdy człowiek przebywający na terenie firmy zostaje . poinformowany o wystąpieniu zagrożenia.


(…)

… o wystąpieniu zagrożenia.
INSTYTUCJE (informowane o zagrożeniu)- w sklad nich wchodzą służby miejskie takie jak straż pożarna, pogotowie ratunkowe, . policja, pogotowie gazowe, elektryczne itd. Oraz ochrona jako firma dodatkowo ochraniająca nasz zakład. W momencie wystąpienia . zagrożenia powaidamia się jedynie wybrane przez osobe zarządzającą informację istytucje.
PROFILAKTYKA- zapobieganie sytuacji…
… technologicznym.
KADRA- Wszyscy pracownicy SZKOLENIA i KURSY- np. z zasad BHP, z zakresu organizacji, Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu środkami chemicznymi
LOGISTYKA- Usprawnianie systemu logistycznego poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiąazań, metod oraz urządzeń.
DZIAŁANIA PROCESOWE- Dzielimy na zalecane procedury, wzorce procesów oraz najlepsze praktyki
INFRASTRUKTURA- Wszystkie podstawowe…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz