Nauczanie - technika poker kryterialny I

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 756
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Nauczanie - technika poker kryterialny I - strona 1 Nauczanie - technika poker kryterialny I - strona 2

Fragment notatki:

Sobiera_ska. Notatka składa się z 2 stron.
TECHNIKA POKER KRYTERIALNY I (klasa III) ( klasa III ) To gra planszowa uznawana za bardzo atrakcyjną z uwagi na to, że stwarza warunki do poczucia przyjemności, przeżycia sukcesu.
Rozwijania umiejętności: dyskutowania, uzasadniania swojego wyboru, podejmowania decyzji poprzez negocjacje i kompromis, porządkowania informacji.
TEMAT  Wakacje będą udane, gdy... Materiały Karteczki - paski papieru
Plansze z grą
Pisaki
Przebieg Rozmowa z uczniami prowadząca do uzupełnienia zdania:                                       Wakacje będą udane, gdy...                             Uczniowie otrzymują zestaw karteczek, na których mogą napisać możliwe dokończenia podanego zdania. W celu wzbogacenia zgromadzonego przez uczniów materiału możemy zaproponować zestaw odpowiedzi. (Załącznik nr 1). Załącznik nr 1 do wydruku (zestaw karteczek) Uczniowie wyjmują z koperty karteczki (Załącznik nr 1), zapoznają się z nimi, porównują ze swoimi karteczkami i przystępują do gry z wykorzystaniem planszy (Załącznik nr 2). Wskazówki metodyczne Karteczki odwracamy tekstem w dół. Uczniowie kolejno losują karteczki, odczytują głośno i umieszczają na planszy, uzasadniając wybór właśnie tego miejsca. Gdy wszystkie pola są zajęte, uczeń, który uważa, że jego wybór jestważniejszy od wyboru kolegi, musi podać argumenty, aby przekonać go, by zabrał swoją karteczkę do siebie (w razie braku akceptacji właściciela kartki, by zmieniła ona miejsce dopuszczalne jest głosowanie; o powrocie kartki do właściciela decyduje większość).Gra toczy się do wyczerpania karteczek. Wygrywa ten uczeń, który pierwszy rozłoży na planszy wszystkie swoje karteczki.
Prezentacja efektów pracy przez poszczególne grupy na forum klasy z uzasadnieniem podjętej decyzji - podanie argumentów: Dlaczego wybrane przez grupę oczekiwania zadecydują o tym, ... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz