Modele układów dynamicznych-pytania egzamin 2009

Nasza ocena:

3
Pobrań: 98
Wyświetleń: 1113
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Modele układów dynamicznych-pytania egzamin 2009 - strona 1 Modele układów dynamicznych-pytania egzamin 2009 - strona 2

Fragment notatki:

1.w jaki sposob najszybciej ma dzialac maszyna rownolegla 2. w jaki sposob doswiadczalnie sprawdzic czy uklad jest stabilny 3.narysowac odpowiedz na wymuszenie skokowe dla ukladu calkujacego z inercja 4.podac prawdy dotyczace postualto pooplera 5.co zrobic by zniwelowac oscylacje 1. w jaki sposob najszybciej ma dzialac maszyna rownolegla PVM - Wirtualna Maszyna Równoległa (ang. Parallel Virtual Machine) to zestaw narzędzi do tworzenia oprogramowania dla sieci równolegle połączonych komputerów. Został zaprojektowany i stworzony by umożliwić łączenie komputerów o różnych konfiguracjach sprzętowych w jeden równolegle działający komputer.
2. • Metoda badania stabilnosci korzystajaca z funkcji Lapunova jest bardzo
silnym narzedziem.
• Intuicyjnie funkcja Lapunova wyraza energie układu. Jesli energia nie
rosnie to mamy stabilnosc, jesli maleje, to stabilnosc asymptotyczna.
• Jednakze w sytuacji ogólnej konstrukcja funkcji Lapunova moze byc
trudna. Wymaga to intuicji i doswiadczenia.
• Prostszym narzedziem jest metoda pierwszego przyblizenia
3. chyba o to chodzi
4. Zdaniem Poppera uczciwie naukowe teorie społeczne i ekonomiczne muszą się opierać na następujących kryteriach:
opierają się na obiektywnych, mierzalnych danych
muszą być tak sformułowane, aby dać się falsyfikować
nie mogą twierdzić, że są w stanie przewidzieć bardzo długofalowe kierunki zmian (np. w okresie dłuższym niż 50-100 lat), mogą co najwyżej przewidywać krótkotrwałe trendy lub być skonstruowane na zasadzie: "Jeśli zrobimy A to prawdopodobnie osiągniemy skutek B".
B
1.uklad inercyjny co oznacza i co to jest 2.narysowac wykres wahadla 3.jaki warunek musi byc spelniony by epidemia mogla przetrwac 4. punkt dynamicznym 5 ---- 1 .uklad inercyujny co oznacza i co to jest- układ odniesienia, względem którego każde ciało niepodlegające zewnętrznemu oddziaływaniu z czymkolwiek porusza się bez przyspieszenia (tzn. ruchem jednostajnym prostoliniowym); zwany również układem "inercyjnym". Istnienie takiego układu jest postulowane przez pierwszą zasadę dynamiki Newtona. Zgodnie z zasadą względności Galileusza wszystkie inercjalne układy odniesienia są równouprawnione i wszystkie prawa mechaniki są w nich identyczne. Identyczne są również wszystkie prawa fizyki w układach inercjalnych. Uogólnienie tej zasady na układy nieinercjalne jest podstawową treścią ogólnej teorii względności.
2. Rysunek przedstawia portret fazowy (wydaje mi się że to jest wykres wahadła), rysował go Tchoń na MA


(…)

….jaki warunek musi byc spelniony by epidemia mogla przetrwac 4. punkt dynamicznym 5 ---- 1 .uklad inercyujny co oznacza i co to jest- układ odniesienia, względem którego każde ciało niepodlegające zewnętrznemu oddziaływaniu z czymkolwiek porusza się bez przyspieszenia (tzn. ruchem jednostajnym prostoliniowym); zwany również układem "inercyjnym". Istnienie takiego układu jest postulowane przez pierwszą zasadę…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz