Materiały do definicji i podziału logicznego

Nasza ocena:

5
Pobrań: 1351
Wyświetleń: 4844
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Materiały do definicji i podziału logicznego - strona 1 Materiały do definicji i podziału logicznego - strona 2

Fragment notatki:


DEFINICJE Poniższej definicji nadaj stylizację słownikową, a następnie semantyczną. Czy definicja ta zawiera błąd, jeśli tak, to jaki i na czym on polega?
Miasto to miejsce w którym mieszkają ludzie Desygnat nazwy to informacja o ilości słów użytych w na zwie Koniunkcja to funktor, który jest fałszywy, kiedy obydwa jego argumenty są fałszywe Ustawa to akt prawny dotyczący spraw oświaty Binegacja to funktor, który jest prawdziwy, kiedy obydwa jego argumenty są fałszywe Stratyfikacja to tyle, co dobrze obejr zany przedmiot Filozofia społeczna to relacja między jednostką a jej społecznym otoczeniem Prawo to zbiór norm postępowania, które instruują jak działać zgodnie z prawem Równoważność to funktor, który jest prawdziwy między innymi wtedy, kiedy obydwa argumenty tego funktora są prawdziwe Student to tyle co osoba, która pobiera naukę Miasto to położone w Polsce miejsce zamieszkałe przez ludzi Nazwy równoważne to nazwy równoznaczne Partycja to podział przedmiotu na części Sprawiedliwość to postępowanie zgodne z regułami sprawiedliwości Student to osoba zainteresowana naukami humanistycznymi Aksjologia to refleksja z zakresu aksjologii Nazwa abstrakcyjna to nazwa, która oznacza uczucia Człowiek to ssak żyjący w Europie PODZIAŁ LOGICZNY Zaproponuj podział logiczny zakresu nazwy książka . Uzasadnij poprawność swojej propozycji. Zaproponuj podział logiczny zakresu nazwy „miasto leżące w Polsce”, który mógłby być przydatny przy przygotowaniu (redagowaniu) turystycznego przewodnika po naszym kraju. Uzasadnij poprawność swojej propozycji.
Kasia przygotowująca się do powtórzenia wiadomości o państwach Europy w następujący sposób podzieliła sobie materiał: Polska, Niemcy, Francja, Czechy, Albania, Ukraina, państwa Unii Europejskiej, pozostałe. Czy taki sposób uporządkowania materiału jest poprawny z punktu widzenia zasad podziału logicznego? Jeśli nie, zaproponuj podział poprawny. Uzasadnij odpowiedź.
Czy podział zakresu nazwy „błąd w definicji” na: „błąd nieadekwatności”, „błąd ignotum per ignotum”, „błąd przesunięcia kategorialnego” i „błąd błędnego koła” spełnia wymogi podziału logicznego? Uzasadnij odpowiedź. Czy podział błędów w definicji na: błą d błędnego koła, błąd nieadekwatności, błąd nieznane przez nieznane, błąd krzyżowania się zakresów definiendum i definiensa spełnia wymogi podziału logicznego? Uzasadnij odpowiedź.


(…)

… poprawny. Uzasadnij odpowiedź. Dokonaj podziału logicznego zbioru następujących nazw: „człowiek”, „mężczyzna”, „kobieta”, „młoda kobieta”, „duży dom”, „gniew”, „wielka odwaga”, „niepokój”, „komputer”, „stolica Polski”. Uzasadnij zaproponowany podział. Wnioskowania w logice dzieli się na: wnioskowania, w których mamy do czynienia z pewnością konkluzji, wnioskowania, w których prawdziwość konkluzji…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz