Krytyczny odbiór przekazów medialnych- depesze do analizy manipulacji

Nasza ocena:

3
Pobrań: 70
Wyświetleń: 679
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Krytyczny odbiór przekazów medialnych- depesze do analizy manipulacji - strona 1 Krytyczny odbiór przekazów medialnych- depesze do analizy manipulacji - strona 2 Krytyczny odbiór przekazów medialnych- depesze do analizy manipulacji - strona 3

Fragment notatki:

2012-10-18 10:59 Warszawa (PAP)
CBOS: 28 proc. zwolenników rządu, 42 proc. - przeciwników
W październiku rząd cieszył się poparciem 28 proc. respondentów, jako jego przeciwnicy określiło się 42 proc. ankietowanych - wynika z sondażu CBOS. Zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, było 32 proc. badanych, niezadowolenie z tego faktu wyraziło 56 proc.
Grupa zwolenników rządu zwiększyła się w porównaniu do sondażu z września o 2 punkty proc., odsetek jego przeciwników również wzrósł - o 2 punkt proc.
Obojętność wobec obecnego rządu wyraziło 28 proc. respondentów - o 3 punkty proc. mniej niż we wrześniu. 2 proc. ankietowanych nie wyraziło swego stosunku do rządu (1 punkt proc. mniej niż we wrześniu).
Zadowolenie z tego, że Radą Ministrów kieruje Donald Tusk, wyraziło w październiku tyle samo badanych co we wrześniu. Wzrósł natomiast odsetek niezadowolonych z tego faktu - o 3 punkty proc. Również o 3 punkty proc. - do 12 proc. - zmniejszyła się grupa osób, które nie wyraziły w tej kwestii zdania.
Pozytywnie efekty pracy rządu oceniło 26 proc. badanych - bez zmian w stosunku do poprzedniego sondażu. Grupa źle oceniających wyniki działalności obecnego gabinetu to 63 proc. ankietowanych - o 2 punkt proc. więcej niż we wrześniu. Zdania na temat pracy rządu nie wyraziło 11 proc. respondentów (2 punkty proc. mniej niż w poprzednim sondażu).
W opinii 20 proc. respondentów polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej - to o 4 punkty proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu. Przeciwnego zdania było 68 proc. ankietowanych - o 3 punkty proc. więcej niż we wrześniu. Opinii nie wyraziło 12 proc. badanych (o 1 punkt proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu).
CBOS zauważa, że poparcie dla rządu przeważa jedynie wśród mieszkańców największych miast, badanych z wyższym wykształceniem, osób stosunkowo najlepiej sytuowanych (o miesięcznych dochodach na głowę powyżej 1500 zł) i zadowolonych ze swoich warunków bytowych. Najniższe poparcie rząd ma wśród mieszkańców wsi, osób z wykształceniem podstawowym oraz wśród badanych słabo sytuowanych (o miesięcznych dochodach na głowę do 500 zł) i źle oceniających materialne warunki swojego gospodarstwa domowego. W grupach społeczno-zawodowych są to przede wszystkim rolnicy i robotnicy niewykwalifikowani.
Poparciu dla rządu sprzyja słabsza religijność i lewicowe poglądy polityczne.
W elektoratach partyjnych rząd znajduje zwolenników przede wszystkim wśród zdeklarowanych wyborców PO (78 proc. zwolenników, 4 proc. przeciwników). Ambiwalentne nastawienie mają do niego sympatycy PSL (40 proc. zwolenników i 37 proc. przeciwników, przy czym CBOS zauważa, że w badanej próbie było niewielu zwolenników tej partii) i SLD (43 proc. zwolenników, 33 proc. przeciwników). Sprzeciw wobec rządu wyraźnie dominuje w elektoracie PiS (5 proc. zwolenników, 77 proc. przeciwników).


(…)

… smoleńskiej. "Muszę też powiedzieć, że z najwyższym uznaniem przyjmuję postawę polskich mediów, że nie uczestniczą w tym procederze" - oświadczył Tusk. We wtorek Radio ZET podało, że na rosyjskich stronach internetowych znajdują się zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Według Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zdjęcia niektórych ofiar pojawiły się na rosyjskich stronach…
… smoleńskiej, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Według ABW fotografie niektórych ofiar pojawiły się na rosyjskich stronach 28 września.
MSZ RP przekazało ambasadorowi Rosji, że Polska oczekuje ukarania winnych wycieku drastycznych fotografii. Komitet Śledczy FR oświadczył ze swej strony, że nie są to zdjęcia z jego śledztwa.
Interwencję wobec strony rosyjskiej podjęli również prokurator generalny Andrzej…
… temat. Wiadomo tylko, że ma 51 lat i że jest żonaty.
Materiał ilustrowany fotografiami ofiar katastrofy polskiego samolotu, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego, autor blogu anonsuje jako kompilację dwóch tekstów blogerki Tatiany Karacuby.
57-letnia Karacuba na swojej stronie internetowej przedstawia się jako doktor psychologii i dziennikarka. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa Moskiewskiego…
…, jaką przeprowadził w związku z pojawieniem się tych zdjęć w internecie.
Komitet Śledczy FR oznajmił również, że "podjęto kroki zmierzające do usunięcia tych materiałów ze środków masowego przekazu, ustalenia osoby, która wykonała i upubliczniła zdjęcia, a także wyjaśnienia motywów danych działań".
We wtorek Radio Zet podało, że na rosyjskich stronach internetowych znajdują się drastyczne zdjęcia ofiar…
….
CBOS przeprowadził sondaż w dniach 4-10 października na liczącej 1007 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski
Macierewicz: Jesteśmy pod butem presji Rosjan
W rozmowie z Dorotą Kanią szef zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej wskazuje, że zdjęcia z całą pewnością wchodziły w skład materiału rosyjskiego, a osoba która je wykonała musiała mieć dostęp m.in. do prosektorium.
- Zdjęcia były robione i były materiałem rosyjskim - najprawdopodobniej MAK. O tym świadczy rozdzielczość, cechy charakterystyczne i oznakowanie - w tych samych miejscach, na dole, tą samą czcionką, tego samego koloru i kształtu. Świadczą też o tym miejsca, w których były te zdjęcia robione. Któż inny miałby dostęp do prosektorium, a przecież te najbardziej wstrząsające zdjęcia pochodzą stamtąd - tłumaczy…
… w blogu Sizycha wynika, że wydarzenia, które rozegrały się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, mogły być z góry zaplanowane i mieć rytualny charakter. To samo miałoby dotyczyć wspomnianej w tej publikacji katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego Suchoj SuperJet w Indonezji w maju tego roku, zatonięcia promu "Bułgaria" na Wołdze w lipcu 2011 roku, zabójstwa dwóch dziewczynek w Sewastopolu…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz