Dyskryminacja osób homoseksualnych

Nasza ocena:

3
Pobrań: 28
Wyświetleń: 2618
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Dyskryminacja osób homoseksualnych - strona 1

Fragment notatki:

Autor niniejszej pracy stara się odpowiedzieć na pytanie czy zakaz małżeństw jednopłciowych jest dyskryminujący.

SZKOŁA WYŻSZA IM. BOGDANA JAŃSKIEGO
WYDZIAŁ ZAMIEJSCOWY W KRAKOWIE
Klaudia Juszczyk
Czy osoby homoseksualne są w Polsce dyskryminowane przez to, że nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego?
praca zaliczeniowa
z ćwiczeń z filozofii
prowadzący: mgr Jakub Synowiec
KRAKÓW 2012
W przedłożonej pracy zajmę się dyskryminacją związków jednopłciowych na podstawie artykułu Krzysztofa Saja pt. Czy zakaz małżeństw jednopłciowych jest dyskryminujący”.
Dyskryminacja jest to traktowanie osoby, grupy osób w sposób inny niż traktuje się resztę społeczeństwa. Jest to mniej przychylne traktowanie ze względu na płeć, rasę, religie, przekonania, poglądy. Moim zdaniem w Polsce występuje wysoka dyskryminacja bezpośrednia osób homoseksualnych. Większość społeczeństwa jest wyznania chrześcijańskiego i nie toleruje ich odmienności.
Autor referowanego tekstu mówi, że zarówno geje jak i lesbijki powinni być traktowani jak wszyscy ludzie. Nie powinno się im zabraniać rzeczy, które chcą wykonywać czy spełniać np. pracować jako nauczyciel czy niania. Krzysztof Saja uważa, że każda osoba może zawrzeć związek małżeński pod warunkiem, że spełni odpowiednie warunki i nieważne czy będzie to homoseksualista czy heteroseksualista. Daje on nam również do zrozumienia, że nie ma istniejącego prawa, które pozwalałoby wszystkim na wstąpienie w związek małżeński.
Uważa on także, że pary jednopłciowe nie są dyskryminowane, mają więcej praw niż chorzy czy ubodzy. Autor w artykule pokazuje nam różnice między związkami, małżeństwami jednopłciowymi i dwupłciowymi. Opisuje również problematykę i sytuacje związane ze ślubami, rozwodami, narodzinami i wychowywaniem dzieci. Stara się nam wyjaśnić niekomfortową sytuacje ze spłodzeniem potomstwa, pary homoseksualne nie są w stanie tego zrealizować. W przypadku tych odmiennych małżeństw możliwe jest tylko wychowywanie dzieci swoich partnerów, bądź w przypadku związku dwóch kobiet dzieci urodzonych dzięki zapłodnieniu in vitro. Zdaniem Krzysztofa Saja małżeństwo wiąże się nie tylko ze szczęściem i radością, ale również z obowiązkami wychowawczymi jak i problemami (tylko w niektórych przypadkach) rozwodowymi. Czytając tekst możemy wywnioskować, że posiadanie dzieci jest bardzo ważne dla naszego gatunku. Zdaniem autora najczęściej rozpadają się pary bezdzietne czy te, które maja jedną pociechę. Zatem pary jednopłciowe są bardziej narażone na rozpad niż pary, które zakładają duże rodziny i pieczętują swoją miłość zawarciem związku małżeńskiego. Autor uświadamia, że dzieci są tak jakby naszą przyszłością, będą płacić podatki, wynajdywać lekarstwa czy inne technologie, które będą ułatwiać życie całemu społeczeństwu. Zatem ludzie powinni zakładać rodziny i dawać początek nowemu życiu zarówno po to aby przyczynić się do stabilności demograficznej.

(…)

… zawierania małżeństw homoseksualnych nie jest dyskryminujący.
Myślę, że prawo o legalizacji składania przysięgi małżeńskiej w Kościele Katolickim przez osoby jednopłciowe nigdy nie zostanie uchwalone i nie wejdzie w życie. Artykuł Krzysztofa Saja „Czy zakaz małżeństw jednopłciowych jest dyskryminujący?”. http://etykapraktyczna.pl/blog/etyka-społeczna/dyskryminacja/zakaz-małżeństw-homoseksualnych-dyskryminacja
Zapłodnienie in vitro - metoda zapłodnienia polegająca na doprowadzeniu do połączenia komórki jajowej i plemnika w warunkach laboratoryjnych, poza żeńskim układem rozrodczym. …
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz