Czym jest sieć Lokalna i Teleinformatyczna

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 462
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Czym  jest sieć Lokalna i Teleinformatyczna - strona 1 Czym  jest sieć Lokalna i Teleinformatyczna - strona 2 Czym  jest sieć Lokalna i Teleinformatyczna - strona 3

Fragment notatki:

Czym jest sieć Lokalna i Teleinformatyczna, kto jej używa? W ciągu ostatnich 15 lat, sieci LAN z poziomu technologii eksperymentalnych stały się wiodącym narzędziem biznesu na całym świecie. Sieci LAN są bardzo szybkim systemem zaprojektowanym w celu łączenia komputerów oraz innych urządzeń przetwarzania danych w całość na niewielkim terenie, takim jak na przykład pojedyncze pomieszczenie, biuro, pojedyncze piętro czy nawet cały budynek. Sieci LAN mogą również być łączone ze sobą, aby zwiększyć ich zasięg.
Sieci stały się popularne, ponieważ umożliwiają współdzielenie zasobów komputerowych, urządzeń peryferyjnych takich jak drukarki czy pamięci masowe, aplikacji, oraz co najważniejsze, informacji, które są potrzebne przez ludzi do ich pracy. Przed erą sieci lokalnych, pojedyncze komputery były izolowane od siebie oraz ograniczone tylko do swoich indywidualnych możliwości. Przez połączenie tych komputerów w sieć, ich przydatność oraz efektywność wzrosły ogromnie. Ale sieć LAN ze swej natury jest siecią lokalną, ograniczoną do niewielkiej powierzchni tak jak budynek czy nawet pojedyncze piętro. Aby zdać sobie sprawę z prawdziwej potęgi sieci, można łączyć pojedyncze sieci razem. Taka wielka sieć może łączyć wszystkich pracowników firmy oraz zasoby elektroniczne, niezależnie od tego gdzie geograficznie one się znajdują.
Dzisiejsze sieci lokalne (LAN) oraz sieci intranetowe są potężnym narzędziem, aczkolwiek łatwym w użyciu dla użytkownika końcowego. Taka sieć zawiera jednak wiele skomplikowanych technologii, które muszą ze sobą współpracować. Żeby sieć naprawdę była w pełni wykorzystana, musi być zaprojektowana, aby sprostać wszelkim cechom oraz wymaganiom użytkowników, niezależnie czy indywidualnych, czy też pracownikom firmy. Budowanie sieci jest wybieraniem odpowiednich komponentów oraz łączenia ich razem. Głównym zadaniem tego cyklu artykułów jest zapoznanie użytkowników nie mających doświadczenia w sprawie sieci lokalnych z podstawami mechanizmu działania sieci, różnymi technologiami stosowanymi w sieci, oraz problemami wyboru jednej opcji a nie innej
Opisywanie Internetu jest jak podobne do pisywania miasta: można mówić o krajobrazach ulicach,sklepach, rządzie,ludziach, pogodzie lub o ich kombinacjach - różne fragmenty tworzą całość. U wielu użytkowników komputerów Internet wywołuje zmieszanie, ponieważ jest inny od tego,czego do tej pory używali. Nie jest on programem, nie jest układem elektronicznym, nie jest oprogramowaniem, nie jest nawet systemem.Jest on natomiast miejscem, w którym można uzyskać różne informacje,udostępnić informacje ( za darmo lub na sprzedaż) i w którym można poznać ludzi.
Zasadniczo Internet jest siecią komputerową zapewniającą dostęp do ludzi i informacji. Ponad 10 milionów osób używa Internetu i przewiduje się, że w ciągu najbliższych kilku lat liczba wzrośnie do 100 milionów. Aby móc skorzystać z Internetu, trzeba w zależności od typu poszukiwanej informacji uruchomić jeden z wielu istniejących programów. Na przykład jednego programu możesz użyć do wysłania poczty, innego do pobrania pliku, a jeszcze innego do gry w grę fastasy z wieloma osobami jednocześnie. Wśród różnych,bezpłatnie dostępnych rodzajów informacji znajdują się dokumenty rządowe, dane naukowe, listy hobbystów, ogłoszenia, bazy danych i wiele innych.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz