Wykład - opis techniczy projektu

Nasza ocena:

3
Pobrań: 301
Wyświetleń: 1834
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Wykład - opis techniczy projektu - strona 1 Wykład - opis techniczy projektu - strona 2 Wykład - opis techniczy projektu - strona 3

Fragment notatki:

OPIS TECHNICZNY
WIADOMOŚCI OGÓLNE
Projekt został wykonany na zlecenie Instytut Kształtowania i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przez, studentów II roku kierunku Inżynierii Środowiska, Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Projekt opracowywano od lutego 2012 roku do maja 2012 roku i jest on samodzielnym wycinkiem terenu.
POŁOŻENIE OBIEKTU
Teren, na którym zostały zaprojektowane melioracje odwadniające znajduje się w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskim, w gminie Kobierzyce, w miejscowości Kobierzyce. Obszar ten leży w odległości 12 km od miasta Wrocław. Na terenie objętym projektem znajdują się dwa rowy melioracyjne, które po wykonaniu regulacji i umocnieniu będą odbierały wody z projektowanej sieci drenarskiej. Teren, który zostanie zdrenowany graniczy z drogą.
WARUNKI TOPOGRAFICZNE I GLEBOWE OBIEKTU
Spadki powierzchniowe na tym terenie wynoszą około od 3‰ do 15‰ . Wykonano odkrywkę i przeprowadzono badania gleby. Stwierdzono uwarstwienie profilu glebowego na badanym terenie.
Gleba w warstwie drenowania to glina lekka z 30% zawartością frakcji mniejszej od 0.02mm.
HYDROGRAFIA, KLIMAT I HYDROLOGIA
Średni normalny z wielolecia opad roczny wynosi 675 mm. Na danym terenie nie występuje napływ obcych wód powierzchniowych i gruntowych. Na drenowanym terenie występują dwa rowy utrzymane w stanie dobrym w niewielkim stopniu zarośnięte oraz zamulone, jednak zaleca się oczyszczenie w celu lepszego funkcjonowania, ogólnie utrzymane są prawidłowo. Będą one przydatne w projektowanej sieci drenarskiej.
POTRZEBA MELIORACJI
Teren odwadniany jest terenem użytkowanym rolniczo, naturalne czynniki dla produkcji roślinnej nie zapewniają dostatecznych warunków produkcyjnych. Celem odwodnienia jest zapewnienie prawidłowych, korzystnych dla uprawianych roślin stosunków wodno-powietrznych i pokarmowych w glebie. Na tej podstawie zdecydowano się podjąć działanie techniczne polegające na zaprojektowaniu odwodnienia nadmiernie uwilgotnionych partii terenu za pomocą drenowania systematycznego.
Niedomagania gruntów na obszarze objętym projektem polegają na stagnowaniu wody w okresie wiosennych roztopów oraz w okresie większych opadów, nie sprzyja prawidłowemu to rozwojowi roślin uprawnych, wpływa ujemnie na właściwości fizyczne i chemiczne gleby, jej strukturę, wykorzystywanie nawozów, długość okresu wegetacyjnego oraz powoduje utrudnienia w prowadzeniu upraw polowych.
Zdrenowanie danego obszaru spowoduje polepszenie się właściwości glebowych terenu. Polepszy się przewiewność gruntu oraz wydłuży okres wegetacyjny.


(…)

… infrastruktury Urzędu Miasta Wrocław
Wydziału Rolnictwa i Środowiska Urzędu Miasta Wrocław
Niezbędne jest rzetelne prowadzenie całej dokumentacji na wypadek kontroli placu budowy przez pracowników Państwowej Inspekcji Pracy oraz Nadzoru Budowlanego. Bezwzględnie należy przestrzegać wszelkich ogólnie przyjętych zasad.
POGLĄDOWE RYSUNKI URZĄDZEŃ WINIEJĄCYCH NA MAPIE:
Studzienka S1:

… jego osiadanie. Projektuje się osłonięcie wylotów kratą, aby zapobiec dostawaniu się do nich zwierząt. W projekcie planuje się zastosowanie wylotów lekkich (typu W1 ), które stanowią jeden całościowy prefabrykat. Zaprojektowano 1 studzienkę kontrolną wyprowadzoną nad teren typu S-1. Średnica tej studzienki wynosi 80 cm zaś ich wysokość wynosi 150cm. Studzienki te będą wyprowadzone nad teren 20 cm.
KONSERWACJA…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz