Możliwości i tryb zaskarżenia decyzji o zastosowaniu określonego środka zapobiegawczego-opracowanie

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 497
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Możliwości i tryb zaskarżenia decyzji o zastosowaniu określonego środka zapobiegawczego-opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

Przedstaw możliwości i tryb zaskarżenia decyzji o zastosowaniu określonego środka zapobiegawczego. Art 252 stanowi, że na postanowienie w przedmiocie środka zapobiegawczego (a więc przede wszystkim na postanowienie o zastosowaniu, przedłużeniu, zmianie lub uchyleniu) podejrzanemu przysługuje zażalenie na zasadach ogólnych. Oznacza to rozpoznawanie zażaleń na postanowienie prokuratora - przez prokuratora nadrzędnego, na postanowienie sądu - przez sąd odwoławczy. Wyjątkiem od tej zasady iż na postanowienie prokuratora w przedmiocie środka zapobiegawczego zażalenie przysługuje do sądu rejonowego, w którego okręgu prowadzi się postępowanie.
Zażalenie na postanowienie w przedmiocie środka zapobiegawczego rozpoznaje się niezwłocznie.
Podejrzanemu przysługuje zatem zażalenie do sądu na każde postanowienie o zastosowaniu względem niego na każde postanowienie o zastosowaniu lub przedłużeniu środka zapobiegawczego wydane przez sad lub prokuratora w toku śledztwa lub dochodzenia. Ale zawsze tylko raz w zawitym terminie 7 dni.
Jeśli następuje zmiana postanowienia może to nastąpić przez skrócenie czasu trwania aresztowania albo przez zastąpienie go przewidzianym w ustawie innym, łagodniejszym środkiem zapobiegawczym np. poręczeniem majątkowym.
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz