Miejsca gromadzenia odpadków starych

Nasza ocena:

5
Pobrań: 7
Wyświetleń: 406
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Miejsca gromadzenia odpadków starych - strona 1 Miejsca gromadzenia odpadków starych - strona 2

Fragment notatki:

Miejsca gromadzenia odpadków starych
§22. Na działkach budowlanych należy przewi­dzieć miejsca na pojemniki służące do czasowe­go' gromadzenia odpadków stałych, z uwzględ­nieniem możliwości ich segregacji. Miejscami tymi mogą być:
1) zadaszone osłony lub pomieszczenia ze ścia­nami pełnymi bądź ażurowymi,
2) wyodrębnione pomieszczenia w budynku, mające posadzkę powyżej poziomu nawierzchni dojazdu środka transportowego odbierającego odpady, lecz nie wyżej niż 0,15 m, w tym także dolne komory zsypu z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz, zaopatrzonym w daszek o wysięgu co najmniej 1 m i przedłużony na boki po co najmniej 0,8 m, mające ściany i podłogi zmy­walne, punkt czerpalny wody, kratkę ścieko­wą, wentylację grawitacyjną oraz sztuczne oś­wietlenie,
3) utwardzone place do ustawiania kontenerów z zamykanymi otworami wrzutowymi.
§23. Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których mowa w §22, powin­na wynosić co najmniej 10 m od okien i drzwi do budynków z pomieszczeniami przeznaczo­nymi na pobyt ludzi oraz co najmniej 3 m od granicy z sąsiednią działką. Zachowanie odle­głości od granicy działki nie jest wymagane, je­żeli osłony lub pomieszczenia stykają się z po­dobnymi urządzeniami na działce sąsiedniej. W przypadku przebudowy lub modernizacji ist­niejącej zabudowy odległości, o których mowa powyżej, mogą być pomniejszone, jednak nie więcej niż o połowę, po uzyskaniu opinii wła­ściwego terenowo państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i re­kreacji indywidualnej dopuszcza się zmniejsze­nie odległości określonych powyżej od okien i drzwi do 3 m, od granicy działki do 2 m, a także sytuowanie zadaszonych osłon lub po­mieszczeń na granicy działek, jeżeli stykają się one z podobnymi urządzeniami na działce są­siedniej lub przy linii rozgraniczającej od strony ulicy.
§24. Na terenach niezurbanizowanych oraz w jednostkach osadniczych, w których nie działają przedsiębiorstwa oczyszczania, dopusz-ca się stosowanie zbiorników na odpady sta­łe (śmietniki), przystosowanych do okresowego opróżniania, pod warunkiem usytuowania ich w odległościach określonych w §23. Powyższe zbiorniki powinny mieć nieprzepusz­czalne ściany i dno, szczelne przekrycie z zamy­kanym otworem wsypowym oraz zamykanym otworem bocznym do usuwania odpadków. Do zbiorników tych należy doprowadzić utwardzo­ny dojazd.
Uzbrojenie techniczne działki i odprowadzenie wód powierzchniowych
§26. Działka budowlana, przewidziana pod za­budowę budynkami przeznaczonymi na pobyt ludzi, powinna mieć zapewnioną możliwość przyłączenia uzbrojenia działki lub bezpośred­nio budynku do zewnętrznej sieci wodociągo­wej, kanalizacyjnej, elektroenergetycznej i cie­płowniczej oraz scentralizowanego zaopatrze­nia w ciepło bądź korzystania z indywidualnych źródeł ciepła.

(…)

… korzy­stania z indywidualnego ujęcia wody, a tak­że zastosowania zbiornika bezodpływowego lub przydomowej oczyszczalni ścieków, jeżeli ich ilość nie przekracza 5 m3 na dobę. Jeżeli ilość ścieków jest większa niż 5 m3, to ich groma­dzenie lub oczyszczanie wymaga pozytywnej opinii właściwego terenowo inspektora ochro­ny środowiska.
Spełnienie powyższych warunków nie jest wy­magane w przypadku działek przeznaczonych pod budowę budynków rekreacyji indywidual­nej oraz budynków inwentarskich i gospodar­czych na wsi, jeżeli właściwy organ w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania te­renu nie określił takich wymagań.

... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz