Kierowanie zespołami ludzkimi

Nasza ocena:

5
Pobrań: 6426
Wyświetleń: 12005
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Kierowanie zespołami ludzkimi - strona 1

Fragment notatki:

Notatka porusza m.in. takie zagadnienia, jak: krytyka pośrednia i bezpośrednia, błędy polskich menadżerów, błędy kadrowe, raport Forda, wewnętrzne i zewnętrzne uwarunkowania pracy menadżera, koncepcja Maslowa, system amerykański, system macierzowy.

Notatka zawiera również m.in. informacje takie jak: zewnętrzne uwarunkowania efektywnej pracy menedżera, wewnętrzne uwarunkowania efektywnej pracy menedżerskiej, błędy w polityce kadrowej, system motywacyj ny, 9 zasad motywacji, proces selekcji kandydatów, który j es t najbardziej selektywny.

A także notatka udziela odpowiedzi m.in. na następujące pytania: na czym polega problem nadmiaru autorytetu? jakie są metody rozwiązywania konfliktów i opisać jeden z nich? kiedy i dlaczego trzeba zmienić styl zarządzania? jakie są zasady sztuki motywacji? dlaczego firmy umierają młodo? jak wydłużyć czas życia firmy? jakie są filary zdrowej organizacji i opisać jeden z nich.

Dodatkowo notatka opatrzona jest rysunkami i wykresami.

Notatka pozwoli na usystematyzowanie i uzupełnienie wiedzy z przedmiotu Kierowanie zespołami ludzkimi. Pozwoli na przygotowanie się do zajęć i egzaminu.

Pytania:

Na czym polega problem nadmiaru autorytetu?

Trzeba zebrać jaknajwięcej informacji żeby podjąć decyzję. Nie trzeba podejmować decyzji podwładnych. W przypadku kiedy szef zacznie podejmować decyzje podwładnych owstaje pytanie, kto szybciej padnie szef czy firma. Szef zacznie podejmować coraz bardziej drobiazgowe decyzji, dlatego będzie zapracowany. Szef musi wykonywać swoje obowiązki i dobrze dzielić pracę spośród swoich pracowników.

Metody rozwiazywania konfliktów. Opisać jeden z nich

 • Szef ma zawsze rację.

Ta metoda nie jest efektywna, ponieważ takie stanowienie psuje atmosferę w firmire. Ta metoda nie jest konstruktywna. Metoda jest efektywna wtedy kiedy fimra znajduje się w trudnej sytuacji.

 • Podwładny ma zawsze racje.

Skutki rozwiązywania konfliktu daną metodą są identyczne z metodą szef ma zawsze rację. Przy użyciu taj metody konflikt nie bedzie rozwiązany, szef traci prestiż, pogorssza się atmosfera w firmie.

 • Metoda bezprzegrannego(konstruktywnego konfliktu).

Etapy metody bezprzegrannego (wszystkie etapy po kolei):

Identyfikacja i definicja problemu(diagnoza konfliktu). Szef musi dać zrozumieć swoim podwładnym że chce pomóc. Przy tym etapie szef rozmawia z każdą z konfliktujących się stron odzielnie.

 • Opracowanie alternatyw ( efekt współpracy a nie dyktatury).
 • Wybór alternatywy (wspólny wybór odpowiednej alternatywy).
 • Wprowadzenie, dojrzenie do praktyki odpowiedniego rozwiązania, wprowadzenie w praktyczne życie.
 • Nadzor szefa nad wprowadzeniem i prowadzeniem rozwiązywania konfliktu.
 • Style zarządzania.
 • Anemiczny styl.
 • Styl klubowy(w firmie atmosfera musi być miła i przyjazna).
 • Styl autokratyczny(wszystko co powie szef, musi być zrobione).
 • Styl harmonijnego współdziałania.
 • Kiedy i dlaczego trzeba zmienić styl zarządzania?
 • Styl zarządzania trzeba zmienić wtedy, kiedy zmieni się mobilność pracowników.
 • Filozofia Sita.

Filozofia kapitału ludzkiego zakłada, że przcownik cały czas może podnieść swoje kwalifikację i być lepszym, a to od szefa zalezy czy jest skłonny w tym mu pomóc. Daje ona dobre efekty przy długofalowej polityce kadrowej. Natomiast filozofia sita jest praktykowana tam, gdzie niema długofalowej polityki, gdzie niema rezerwy kadrowej, gd

(…)

… osiągnięcie to można i poświętować.

Poza tym szef musi efektywnie organizować swój wypoczynek i swoje towarzystwo wypoczynkowe.

Efekt primadonny.

Primadonna - jest osobą o opróczowych kluczowych umejętnościach. Szef nie musi spełniać jego oczekiwania. W przypadku pojawienia się primadonny szef musi zatrudnić jeszcze jedną osobę o identycznych umiejętnosciach. Jak to nie pomoże, ta osoba musi zostać zwolniona…

… organizować swój wypoczynek i swoje towarzystwo wypoczynkowe.

Efekt primadonny.

Primadonna - jest osobą o opróczowych kluczowych umejętnościach. Szef nie musi spełniać jego oczekiwania. W przypadku pojawienia się primadonny szef musi zatrudnić jeszcze jedną osobę o identycznych umiejętnosciach. Jak to nie pomoże, ta osoba musi zostać zwolniona.

Dlaczego firmy umieraja młodo?

Popsół się klient, czyli rozwój……:- czy znajd zie czas na rozmowę z zespołem? Dzięki temu wyciągną wspólnie wnioski -

klimat przyzwolen ia na błędy sprzyja podejmowaniu trudnych zadań ( trudne zadania wiążą się z większy m ryzykiem)Strach przed

niepowodzeniem mo że zn iszczyć marzenie o lepszej przyszłości! Niepowodzen ia powinny pełnić w życiu taką samą ro lę jak kamień

szlifierski. Połysk zdobywa się stopniowo, wytrwałą pracą, w wyniku…

... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz